SP1 Aktualności Okaż kulturę i chroń naturę! piątek, 23 sierpnia 2019
 

 
Logo Librus
 


Szkoła kreatywnego myślenia i działania
Logo Etwinning
Od grosika do złotówki
Ekologia
E K O L O G I A
Dobra Szkoła
Międzyszkolny Konkurs Filmowy
album fotograficzny klasy 1a
EnglishBlog
Logo wf z klasą
Zapraszamy
na naszego bloga
 szkoła promująca zdrowie
Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń


ŚWIETLICA
logo FAR

 
Odsłon : 8399892
Okaż kulturę i chroń naturę! PDF Drukuj Email

   Takie hasło przyświecało tegorocznym obchodom Dnia Ziemi w Szkole Podstawowej nr1 im. Fryderyka Chopina w Żarach.

   Obchody Ziemi poprzedzały lekcje o tematyce przyrodniczej, ekologicznej i zdrowotnej. Uczniowie wykonywali plakaty, układali hasła, siali i sadzili rośliny, przyrządzali zdrowe kanapki i sałatki. Spotkali się z dietetykiem i poznali zasady zdrowego odżywiania się, tak zwany „Talerz zdrowego żywienia”, przygotowali gazetki o tematyce zdrowotnej, z którymi zapoznali społeczność uczniowską.

   Dzień Ziemi w szkole trwał trzy dni, rozpoczął się apelem klas I-III. Klasy zaprezentowały piosenki i tańce o tematyce ekologicznej, przygotowały stroje, rekwizyty i hasła promujące nasze działania związane z ochroną przyrody. W kolejnym dniu uczniowie obejrzeli filmy poświęcone ochronie naszej planety Ziemi. Odbył się także konkurs „Z ekologią na Ty”, w którym brali udział uczniowie klas I-III. Reprezentanci klas rozwiązywali quizy, zagadki, krzyżówki i rebusy. Motywem przewodnim były „Latające motyle”.

   Celem konkursu było szerzenie zachowań proekologicznych wśród uczniów, utrwalenie i pogłębianie wiedzy w zakresie wiadomości związanych z ochroną środowiska naturalnego i jego mieszkańców.

   Uczniowie klas czwartych wykonali plakaty dotyczące roli pszczół dla środowiska naturalnego i człowieka. Na lekcjach przyrody i biologii poszerzali i utrwalali wiedzę dotyczącą ochrony środowiska.

   Podsumowaniem naszych działań było wspólne posadzenie drzew na terenie szkoły. Klasy pierwsze, drugie i trzecie posadziły oczary i araukurie. Każde drzewko zostało oznakowane odpowiednią tabliczką.

   Wszyscy jesteśmy częścią przyrody i do nas należy dbanie o nią i jej ochrona!
Z ekologicznymi pozdrowieniami
Honorata Kryszewska i Ewa Witkowska

fot. Ewa Witkowska