SP1 Aktualności Drugi tydzień wiosny wtorek, 28 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 11028146

-------------------------------------

 BHP


Drugi tydzień wiosny
 

fot. Cezary Sułkowski

OBCHODY DNIA ZIEMI


   Od wielu lat w naszej Szkole Podstawowej nr 1 w Żarach prowadzimy akcję, promującą nie tylko zdrowy styl życia, ale przede wszystkim szeroko pojętą promocję „ekologicznego życia” w zgodzie z naturą.

   Uświadamianie dzieciom od najmłodszych lat, że Ziemia jest planetą, na której żyją nie tylko ludzie, ale setki istnień bez których i nasza egzystencja byłaby niemożliwa, a także jak ważna jest ochrona naturalnych zasobów Ziemi, prowadzimy profilaktykę mająca na celu pozostawienie naszej planety innym pokoleniom w takim stanie, aby mogły na niej żyć i współistnieć różne organizmy. Wierzymy, że wiedza zdobyta przez naszych uczniów zaowocuje w przyszłości świadomością, która na długo pozwoli nowym pokoleniom czerpać z darów natury jakimi są czyste powietrze, woda i gleba.

   Zgodnie z naszą coroczną tradycją w dniach od 3-5 kwietnia, w miesiącu w którym przypada Dzień Ziemi, zorganizujemy szereg imprez pod hasłem „Okaż kulturę i chroń naturę”.

   Obchody rozpocznie apel ekologiczny o godz.9.50, gdzie klasy I-III zaśpiewają piosenkę ekologiczną połączoną z tańcem. Zaprezentowane będą również plakaty, stroje i prace plastyczne wykonane z surowców wtórnych. Kolejnego dnia, w czwartek w świetlicy szkolnej odbędzie się turniej ekologiczny klas drugich, w czasie którego uczniowie będą rozwiązywać krzyżówki, rebusy i zagadki związane z przyrodą i ekologią. Obchody zakończą się w piątek. Wtedy uczniowie klas I-III zasadzą symboliczne drzewa i krzewy na terenie naszej szkoły. (Oczary- kwitnące zimą i iglaki).

Na obchody Dnia Ziemi zapraszamy do udziału klasy IV-VII.

Pomyślcie, co możecie zrobić dla Ziemi?
Ewa Siatkowska
 
STOPKA