SP1 Aktualności Piękno tkwi w oku patrzącego? piątek, 17 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 10994052

-------------------------------------

 BHP
Piękno tkwi w oku patrzącego?

   Od marca bieżącego roku w naszej szkole działa koło fotograficzne. Na początku poznawaliśmy własne aparaty, ich funkcje i możliwości, p. Piotr Pałac zaś, opiekun grupy, dzielił się z nami swoimi uwagami na temat robienia zdjęć. Ale tak naprawdę… czekaliśmy na wiosnę! Aby nauczyć się fotografii, należy… fotografować. Metoda prób i błędów przynosi czasami lepsze rezultaty, aniżeli studiowanie podręczników. Gdy więc poczuliśmy, iż ta radosna pora roku zaczyna dokonywać dzieła ożywiania tego, co do tej pory spało, wyszliśmy w teren. Nauczyliśmy się, że trzeba dbać o tło zdjęcia. Słupy, krzaki, garaże, śmieci, bloki i tak dalej, i tak dalej – wszystko to zniknęło z naszych fotografii. Nie przysłaniamy też już obiektów, które chcemy uwiecznić, tak aby słońce mogło je oświetlić. Gdy robimy zdjęcia makro, wstrzymujemy na chwilę oddech – w ten sposób ograniczamy ruch ręki, co wpływa na ostrość obrazu. Przede wszystkim jednak, o czym była mowa wyżej, fotografujemy. Potem oglądamy wyniki naszej pracy, analizujemy błędy, uczymy się trudnej sztuki kadrowania.
   To dopiero początki. Daleko nam do lustrzanek i statywów. Liczy się jednak sama możliwość obcowania z przyrodą. Zastanawiamy się wspólnie, jak to jest: piękne są przedmioty, które fotografujemy, czy tez może piękno jest w nas, w naszych oczach?
   W maju będziemy mieli ręce pełne roboty, zieleń aż kipi, różnokolorowe kwiaty wołają. W czerwcu zaś chcemy wyruszyć w miasto, fotografując jego zabytki.
   Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć, których autorami są: Ola Cejko, Wiktoria Pacholska, Piotr Pałac.
Młodzi fotografowie
 
 
STOPKA