SP1 Aktualności Zdrowe odżywianie - Spotkanie z dietetykiem w naszej szkole piątek, 24 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 11014671

-------------------------------------

 BHP


Zdrowe odżywianie - Spotkanie z dietetykiem w naszej szkole

   Dnia 26 marca 2019 r. dzieci z klasy 1b i 2b uczestniczyły w spotkaniu na temat zdrowego stylu życia. W sposób niezwykle ciekawy p.Justyna Berestecka- dietetyczka zachęcała dzieci do bardziej świadomego dbania o własne ciało. Podczas wykładu szczególną uwagę zwróciła na znaczenie zjadania śniadania przed przyjściem do szkoły. Przekonywała, że przygotowanie porannego posiłku zabiera tylko kilka minut a daje energię na dobry początek dnia. Bardzo ważną rolę w naszej diecie odgrywają warzywa i owoce, które powinny znaleźć się praktycznie w każdym posiłku. Pani dietetyczka podkreśliła, że dla prawidłowej pracy naszego organizmu niezbędne jest wypijanie co najmniej 1,5 litra wody dziennie, a nie jak to często widzimy na korytarzach szkolnych słodkich napojów. Istotne dla zdrowia i utrzymania prawidłowej wagi jest spożywanie dobrze zbilansowanych pięciu posiłków dziennie. Prawidłowo zbilansowana dieta jest podstawowym warunkiem utrzymania nie tylko prawidłowej wagi, ale przede wszystkim odgrywa istotną rolę w utrzymaniu zdrowia i w profilaktyce wielu chorób. Zajęcia prowadzone przez wykwalifikowanego dietetyka, pozwoliły dzieciom w przystępny i atrakcyjny sposób poznać zasady prawidłowego żywienia. Pani Justyna pokazała dzieciom jak wybierać zdrowe produkty do codziennej diety oraz wskazała alternatywy dla niezdrowych i fast foodowych przekąsek i potraw. Uświadomiła również dzieciom jak niezdrowe jedzenie wpływa na ich życie i zdrowie. Zajęcia zakończyły się wspólną zabawą, która polegała na prawidłowym doborze produktów spożywczych na zdrowy talerz.
Ewa Witkowska i Wioletta Mutwil


fot. Wioletta Mutwil i Ewa Witkowska
 
STOPKA