SP1 Aktualności Żywa lekcja historii wtorek, 28 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 11028349

-------------------------------------

 BHP


Żywa lekcja historii

   Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w żywej lekcji historii „Od powstania listopadowego do odzyskania niepodległości” w wykonaniu aktorów Agencji Widowisk Historycznych ARKONA z Torunia. Aktorzy w sposób przystępny i ciekawy przekazali uczniom informacje o zrywach narodowych i dążeniach Polaków do niepodległości, tym samym wzbogacając ich wiedzę na temat dziejów narodu polskiego.
   W trakcie lekcji uczestnicy mieli okazję do bezpośredniego kontaktu z replikami przedmiotów, strojów i uzbrojenia z przełomu XIX i XX wieku, wziąć udział w rekrutacji do Legionów czy też uczestniczyć w plebiscycie.
   Spektakl zakończono konkursem wiedzy, a najlepsi otrzymali pamiątkową monetę z wizerunkiem Józefa Piłsudskiego.
Bożena Masłowska

fot. Bożena Masłowska
 
STOPKA