SP1 Aktualności Klasy piąte kodują piątek, 17 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 10995552

-------------------------------------

 BHP
Klasy piąte kodują

   Strona www.morrisgames.info to kolejna strona internetowa, która pomoże nam w nauce kodowania. Tym razem sterujemy czołgiem. Zadanie polega na tym, by pojazdem dojechać w takie miejsce na planszy, z którego można oddać strzał i zniszczyć budynek. Czołg porusza się według programu, jaki dla niego stworzymy. Komenda: move - przesuwa czołg o jedno pole, right - obraca czołg w prawo o 90 stopni, left - obraca czołg w lewo o 90 stopni, fire - to wystrzał, wait - zatrzymanie czołgu na chwilę. Dodatkowo każda z komend może zostać zwielokrotniona przy jednym wywołaniu poprzez dodanie na jej końcu w nawiasach liczby powtórzeń, np. move(3) – przesuwamy czołg o 3 pola. Kod poruszający czołgiem uruchamia przycisk Run program. Zapraszam do kodowania.
Cezary Sułkowski


fot. Cezary Sułkowski
 
STOPKA