SP1 Aktualności Biblioteka szkolna wtorek, 21 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 11004041

-------------------------------------

 BHP
Biblioteka szkolna

   19 marca pierwszoklasiści ze swoimi wychowawczyniami wzięli udział w przygotowanym przez bibliotekę szkolną przedstawieniu edukacyjnym pod tytułem „W poszukiwaniu wiosny”. Wystąpiły w nim: Daria Borejszo, Magda Sulińska, Ada Warda, Ola Zychla, Daria Krasińska i Dominika Gregorowicz. Scenariusz opowiadał o spotkaniu koleżanek w bibliotece szkolnej i przygotowywaniu się ich do wycieczki do parku, by tam znaleźć zwiastuny wiosny. Dziewczynki przekazały informacje o ptakach, które powracają do nas wiosną, o jeżu śpiącym całą zimę, o wyłażących ze swych kryjówek żabach i o kwiatach cieszących oczy po zimie. W trakcie ich opowiadania na ekranie pojawiały się odpowiednie zdjęcia ukazujące zwiastuny wiosny, dodatkowo mogliśmy usłyszeć głosy pokazywanych ptaków. Po przedstawieniu przyszedł czas na zagadki. Pierwszoklasiści wykazali się bardzo dobrą pamięcią i bez trudu udzielali odpowiedzi na pytania dotyczące wcześniejszej prezentacji. W podziękowaniu za udział w spotkaniu gromkim chórem zaśpiewali radosną piosenkę o wiośnie.
   Na zakończenie przedstawiono wyniki konkursu plastycznego „Moja pierwsza książka z biblioteki szkolnej”, wręczono nagrody autorom najciekawszych prac, a drobne upominki pozostałym uczestnikom. Wszystkie rysunki można zobaczyć na wystawie pokonkursowej w holu szkoły.
 
Prace nagrodzone:
Martyna Komenda kl. I c
Maria Witkowska kl. I b
Inez Kabin kl. I b
Filip Lidtke kl. I d
Marta Sobków kl. I b
 
Wyróżnienia:
Oliwia Dembska kl. I d
Kinga Kuczek kl. I d
Oliwia Różewicz kl. I a
Paweł Bojakowski kl. I d
Kornelia Przybyłek kl. I d
Kinga Dowjat kl. I a
Pozostali uczestnicy:
Jakub Szkudlarek kl. I b
Karolina Łuczak kl. I a
Weronika Abramowicz kl. I b Zuzanna Siera kl. I c
Oliwia Winzer kl. I a
Marcelina Krzyżanowska kl. I a Wiktoria Czubacka kl. I b
Rafał Szymański kl. I d
Klaudia Lipska kl. I d
Malwina Ujazdowska kl. I d Emilia Rutkowska kl. I d
Nauczyciele biblioteki szkolnej:
Jolanta Koch
Jolanta Kozińska
 
Konkurs plastyczny dla klas pierwszych
"Moja pierwsza książka z biblioteki szkolnej"
Przedstawienie edukacyjne "W poszukiwaniu wiosny"
 
 
STOPKA