SP1 Aktualności „Zapachniało, zajaśniało, wiosna, ach to ty!” niedziela, 19 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 10999075

-------------------------------------

 BHP
„Zapachniało, zajaśniało, wiosna, ach to ty!”

   Wiosna! Nadeszła! W końcu! Czekaliśmy na nią z niecierpliwością. Zanim przyszła ta kalendarzowa 21 marca, czuliśmy, że już jest, co najmniej od kilku tygodni. Dni coraz dłuższe, cieplejszy wiatr, słońce i niebieskie, bezchmurne niebo. W ankiecie umieszczonej na naszej stronie internetowej wypowiadaliście się na temat zimy i wiosny. Na pytanie: „Czy lubisz zimę?” 230 głosów (59,1%) było na TAK, zaś 159 (40,9%) – na NIE. Wyrównane proporcje, co może wskazywać na fakt, iż Wasza miłość do tej mroźnej pory roku jest ambiwalentna. Sanki, łyżwy, śnieg i bałwany – i owszem; dotkliwy mróz, ślizgawica na drogach i chodnikach, chlapa – już nie. Natomiast pytanie: „Czy czekasz na wiosnę?” i udzielone odpowiedzi nie pozostawiają cienia wątpliwości. 229 głosów (95%) na TAK i tylko 12 (5% malkontentów) na NIE. Kochamy ciepło, promienie słoneczne i kwiaty, które zaczynają wychodzić z ziemi.
   Co w praktyce oznacza nadejście tej upragnionej pory roku? Plac przed szkołą zaludni się dzieciarnią wszystkich klas, opustoszeją korytarze. Klasy szóste na palcach liczą dni pozostałe do sprawdzianu. Dziś w nocy przestawiliśmy zegarki o godzinę do przodu, dzięki czemu zaoszczędzimy energię elektryczną. Oby tylko chęci do nauki nie zmalały! Ani się obejrzymy, a nadejdzie koniec roku szkolnego. Wykorzystajmy sprzyjającą aurę, nagły przypływ energii do nauki. W międzyczasie posłuchajmy starych, powszechnie znanych hitów:

  

Na koniec coś dla oka – zdjęcie wykonane przeze mnie podczas prac kółka fotograficznego (wtorek, 22 marca, na działkach za pływalnią).

Piotr Pałac
 
STOPKA