SP1 Aktualności Pasowanie na czytelnika niedziela, 19 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 10998246

-------------------------------------

 BHP
Pasowanie na czytelnika

   W miesiącu listopadzie uczniowie klas pierwszych zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników Biblioteki Szkolnej. Podczas pierwszej części uroczystości dzieci obejrzały krótkie przedstawienie, w którym rozpoznawały baśniowych bohaterów. Po obejrzeniu przedstawienia uczniowie złożyli przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki. Następnie wszyscy zostali pasowani na czytelników. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało kolorową zakładkę do książek. W drugiej części uroczystości dzieci zapoznały się z zasadami korzystania ze zbiorów bibliotecznych oraz mogły wypożyczyć po raz pierwszy wybraną przez siebie książkę. Na zakończenie nowi czytelnicy wysłuchali opowiadania Katarzyny Zychli pt. „Maks i dentysta”, czytanego przez starsze koleżanki. Aktorkami w przedstawieniu byli uczniowie klasy VI b: Maja Harasim, Emilia Kalkowska, Nina Mandziej, Martyna Bieniek, Aleksandra Śmiłowska, Klaudia Stańczyk, Bartosz Matyjas. Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania książek.
Izabela Olszańska i Anna Andrukiewicz


alt
fot. Izabela Olszańska i Anna Andrukiewicz
 
STOPKA