SP1 Aktualności Zdrowie największym skarbem poniedziałek, 27 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 11024192

-------------------------------------

 BHP


Zdrowie największym skarbem

   W ubiegłym tygodniu gościliśmy w świetlicy pielęgniarkę p. Lucynę Głowacką, która przeprowadziła ciekawą lekcję na temat zdrowia. Celem ogólnym zajęć było kształtowanie u wychowanków właściwych zachowań prozdrowotnych. Uczniowie pogłębili wiedzę na temat zdrowego stylu życia, dowiedzieli się jak należy ubierać się o różnych porach roku. W trakcie zajęć dowiedzieli się dlaczego witaminy są nam potrzebne oraz czym jest higiena. Pani pielęgniarka zapoznała uczniów ze sposobami dbania o własne zdrowie. Uczniowie podziękowali pani pielęgniarce za przybycie wręczając zdrowy i smaczny upominek. Zajęcia poprzedzone były ciekawymi hasłami promującymi zdrowie, wierszami układanymi przez uczniów, piosenkami, filmem edukacyjnym „Witaminki- bajka dla dzieci” oraz wykonywanymi pracami plastycznymi: „Owocowo i warzywnie”, „Dlaczego hałas jest szkodliwy”?- praca w grupach. Następnego dnia uczniowie mieli okazję skosztować zdrowego i smacznego soku wyciskanego z jabłek z sadu, który samodzielnie przygotowali. SAMO ZDROWIE!
Na tę jesienną aurę nauczyciele świetlicy życzą każdemu zdrowia!!!


fot. Katarzyna Sygutowska
 
STOPKA