SP1 Aktualności Zdrowie największym skarbem piątek, 23 sierpnia 2019
 

 
Logo Librus
 


Szkoła kreatywnego myślenia i działania
Logo Etwinning
Od grosika do złotówki
Ekologia
E K O L O G I A
Dobra Szkoła
Międzyszkolny Konkurs Filmowy
album fotograficzny klasy 1a
EnglishBlog
Logo wf z klasą
Zapraszamy
na naszego bloga
 szkoła promująca zdrowie
Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń


ŚWIETLICA
logo FAR

 
Odsłon : 8399838
Zdrowie największym skarbem PDF Drukuj Email

   W ubiegłym tygodniu gościliśmy w świetlicy pielęgniarkę p. Lucynę Głowacką, która przeprowadziła ciekawą lekcję na temat zdrowia. Celem ogólnym zajęć było kształtowanie u wychowanków właściwych zachowań prozdrowotnych. Uczniowie pogłębili wiedzę na temat zdrowego stylu życia, dowiedzieli się jak należy ubierać się o różnych porach roku. W trakcie zajęć dowiedzieli się dlaczego witaminy są nam potrzebne oraz czym jest higiena. Pani pielęgniarka zapoznała uczniów ze sposobami dbania o własne zdrowie. Uczniowie podziękowali pani pielęgniarce za przybycie wręczając zdrowy i smaczny upominek. Zajęcia poprzedzone były ciekawymi hasłami promującymi zdrowie, wierszami układanymi przez uczniów, piosenkami, filmem edukacyjnym „Witaminki- bajka dla dzieci” oraz wykonywanymi pracami plastycznymi: „Owocowo i warzywnie”, „Dlaczego hałas jest szkodliwy”?- praca w grupach. Następnego dnia uczniowie mieli okazję skosztować zdrowego i smacznego soku wyciskanego z jabłek z sadu, który samodzielnie przygotowali. SAMO ZDROWIE!
Na tę jesienną aurę nauczyciele świetlicy życzą każdemu zdrowia!!!


fot. Katarzyna Sygutowska