SP1 Aktualności Międzynarodowy DZIEŃ KROPKI w SP 1 w Żarach wtorek, 21 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 11004216

-------------------------------------

 BHP
Międzynarodowy DZIEŃ KROPKI w SP 1 w Żarach

   Od pięciu lat 15 września obchodzi się International Dot Day – Międzynarodowy Dzień Kropki. To święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie, nauczyciele, bibliotekarze, pracownicy instytucji kultury na całym świecie organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować. Motywem przewodnim jest kropka. Powstają kropkowe dzieła sztuki, filmy animowane, matematyczne łamigłówki, labirynty, festiwale talentów. Powstała strona dotycząca obchodów dnia Kropki, na której umieszczane są dzieła znanych osób.
   Rok temu po raz pierwszy zorganizowałam Dzień Kropki w swojej klasie. A w tym zachęciłam swoje koleżanki z klas 1-3 do włączenia się w obchody tego dnia. Dzieci założyły ubrania w kropki. Razem z uczniami obejrzeliśmy film, przeczytaliśmy też książkę i wymyślaliśmy swoje prace z kropkami. W wielkich i małych kropkach rysowaliśmy to, co dla nas najważniejsze w życiu – rodzinę, przyjaźń, swoje zwierzątka, zdrowie. Była okazja do rozmowy o tym, co to znaczy pięknie żyć.
Wioletta Bas i nauczyciele klas I-III

fot. Julia Gruchot i Małgorzata Łukowska
 
STOPKA