SP1 Aktualności O bezpieczeństwie w świetlicy SP 1 w Żarach poniedziałek, 27 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 11024150

-------------------------------------

 BHP


O bezpieczeństwie w świetlicy SP 1 w Żarach

   W III tygodniu września w Naszej Świetlicy odbył się cykl zajęć dotyczących bezpieczeństwa dzieci podczas drogi do i ze szkoły. Uczniowie poznali (a niektórzy utrwalili) zasady poruszania się po jezdni. Poznali zagrożenia związane z poruszaniem się po drogach, rozpoznawali wybrane znaki drogowe, poznali kolory sygnalizacji świetlnej i ich znaczenie. Podczas zajęć dowiedzieli się, jak należy właściwie zachowywać się jako uczestnicy ruchu drogowego. Uczniowie słuchali i śpiewali piosenki pt. "Znaki drogowe" oraz "Światła Drogowe". Brali udział w zabawie ruchowej "Sygnalizacja świetlna". Wraz z wychowawcami udali się również na spacer po okolicy, podczas którego ćwiczyli prawidłowe i bezpieczne poruszanie się po drogach. Uczniowie wykonali także prace plastyczne. Zajęcia odbywały się w radosnej atmosferze. Uczniowie z chęcią wykonywali polecenia nauczycieli. Celem zajęć było zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo dzieci jako pieszych, rowerzystów oraz pasażerów.
   Oprócz tematu dotyczącego bezpiecznego poruszania się po drogach, uczniom w świetlicy przypominane są zasady dotyczące bezpośredniego przychodzenia po lekcjach do świetlicy szkolnej, zasady bezpiecznego korzystania z zabawek, bezpieczeństwa podczas zabaw w grupach, zarówno w świetlicy, jak i na placu szkolnym.
   Wszystkim dzieciom, rodzicom, i pracownikom szkoły życzymy BEZPIECZEŃSTWA!!!
Wychowawcy Świetlicy


fot. Wychowawcy Świetlicy
 
STOPKA