SP1 Aktualności Tydzień Ekologiczny oraz akcja „Jemy zdrowo i kolorowo” w SP 1 wtorek, 21 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 11004177

-------------------------------------

 BHP
Tydzień Ekologiczny oraz akcja „Jemy zdrowo i kolorowo” w SP 1

   W Tygodniu Ekologicznym w naszej szkole nie tylko pamiętaliśmy o ochronie przyrody, ekologii, przypominaliśmy także sobie i innym, że ZIEMIA, nasza planeta, jest wspólnym domem. Połączyliśmy ten tydzień z hasłem „Jemy zdrowo i kolorowo”. Przygotowywaliśmy zdrowe i bardzo bogate w witaminy i sole mineralne kanapki. Klasy 1a, 3a, 3b, 3c, 3d, 3e przygotowały kanapki i sałatki owocowo-warzywne. Na kanapkach znalazły rzodkiewki, sałata, pomidory, ogórki, gotowane jajka, kiełki różnych warzyw. Przygotować kanapkę, która swoim wyglądem będzie zachęcać do zjedzenia, a jeszcze przy tym nie uciąć sobie palca, to nie takie proste zadanie. Wszyscy uczniowie z ogromnym zaangażowaniem przygotowali kanapki na medal. Smakowały wyśmienicie. Sałatki owocowo-warzywne też były apetyczne i smakowały wybornie. Wiemy, jak się zdrowo i smacznie odżywiać, zwłaszcza wiosną, kiedy tyle nowalijek można wykorzystać do zrobienia witaminowej kanapki i sałatki.
Ewa Witkowska


fot. Ewa Witkowska
 
STOPKA