SP1 Aktualności Uroczyste obchody 73. rocznicy powstania Jednostek Garnizonu Żary piątek, 17 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 10989859

-------------------------------------

 BHP
Uroczyste obchody 73. rocznicy powstania Jednostek Garnizonu Żary

   W niedzielę, 18 marca 2018 r., Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Żarach, p. Agnieszka Ropska, wraz z pocztem sztandarowym wzięli udział w uroczystych obchodach 73. rocznicy powstania Jednostek Garnizonu Żary: 42. Pułku Zmechanizowanego im. Hetmana Wielkiego Koronnego Stanisława Żółkiewskiego, 33. Pułku Artylerii im. Gen. Stanisława Kopańskiego i 16. Batalionu Saperów.
   O godzinie 12.00 odbyła się uroczysta msza święta w Kościele Rektoralnym (dawnym Garnizonowym) w intencji żołnierzy byłych Jednostek Garnizonu Żary, ich rodzin i pracowników wojska w Żarach. Przewodniczył jej ordynariusz diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, bp Tadeusz Lityński.
   O godzinie 13.30 na cmentarzu komunalnym w Żarach odbył się Apel Pamięci w 73. Rocznicę powstania Jednostek Garnizonu Żary oraz przemarsz do Krzyża Wołyńskiego.
Dyrektor SP 1 w Żarach
Agnieszka Ropska

fot. Piotr Pałac
 
STOPKA