SP1 Aktualności Ja i moje zęby wtorek, 28 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 11028159

-------------------------------------

 BHP


Ja i moje zęby

   W roku szkolnym 2017/2018 realizowany był program „Chroń dziecięce uśmiechy”. W kl. 3a i 3c nosił on tytuł „Ja i moje zęby”, w kl. 4d i 4g - „Ja i mój uśmiech”. W programie uczestniczyło 44 dzieci z kl. 3 i 37 z kl. 4 oraz czworo nauczycieli, wychowawcy klas: 3a p. G. Ćwikła, kl. 3c p. E. Witkowska, kl. 4d p. I. Szczuka i kl. 4g p. I. Wojtiuk. W czasie zajęć uczniowie wykonali plakaty na temat profilaktyki higieny jamy ustnej, rysowali swój uśmiechnięty portret, szczoteczki do zębów z przyszłości, bakterie mieszkające w chorych zębach i inne. Nauczyciele przeprowadzili pogadanki, eksperymenty, ćwiczenia zespołowe, obserwacje i zainicjowali scenki, podczas których utrwalili wiadomości i umiejętności dotyczące podstawowej zasady profilaktyki higieny jamy ustnej. Poznali też rolę i funkcję zębów, dowiedzieli się o dodatkowych korzyściach płynących z posiadania zdrowych zębów, poznali ich budowę, dowiedzieli się, jak ważne są zdrowe i silne zęby w codziennym życiu człowieka Uczniowie utrwalili zasady mycia zębów i dowiedzieli się, jak ważne są czyste i niezniszczone akcesoria do dbania o higienę jamy ustnej. Dowiedzieli się także, że próchnica to choroba, którą należy leczyć, poznali pojęcie profilaktyki fluorowej, utrwalili wiadomości dotyczące pracy dentysty, ortodonty oraz poznali korzyści płynące z regularnych wizyt u stomatologa i w miarę potrzeby u ortodonty.
Opiekunowie SK PCK
Joanna Naumik
Krystyna Rewaj

alt
fot. Grażyna Ćwikła


 
STOPKA