SP1 Aktualności Filmowe ferie w JEDYNCE 2018 środa, 22 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 11009418

-------------------------------------

 BHP


Filmowe ferie w JEDYNCE 2018

   Z inicjatywy Dyrektora SP 1, pani Agnieszki Ropskiej, Stowarzyszenie „Dobra Szkoła”, organizacja pożytku publicznego działająca przy Szkole Podstawowej nr 1 w Żarach, wzięło w tym roku udział w konkursie ogłoszonym przez Gminę Żary o statusie miejskim na realizację zadania z zakresu „Dofinansowanie wypoczynku dla dzieci i młodzieży w okresie ferii w roku 2018 wraz z przeprowadzeniem działań i programów z zakresu profilaktyki uzależnień od alkoholu i innych środków psychoaktywnych”.
   Otrzymaliśmy na ten cel od Urzędu Miasta Żary dotację w kwocie 1400 zł, także Stowarzyszenie wniosło swój wkład na realizację zadania.
   W dniach od 12 do 16 lutego 2018 r. uczniowie SP 1 w Żarach brali udział w różnego rodzaju zajęciach: sportowych w małej sali gimnastycznej, filmowych w żarskim kinie „Pionier” (dwa seanse) oraz w gabinecie wyposażonym w tablicę interaktywną, jak również z zakresu profilaktyki. W przerwie między nimi dzieci jadły obfite śniadania. Uczestnicy otrzymali również nagrody za czynny udział w zajęciach profilaktycznych, które otrzymały z rąk Pani Dyrektor Agnieszki Ropskiej oraz Pani Wicedyrektor Honoraty Kryszewskiej. Były nimi starannie dobrane gry planszowe, które jeszcze bardziej zintegrowały zebranych.
   Realizacji zadania z zakresu dofinansowania wypoczynku dla dzieci i młodzieży w okresie ferii w roku 2018 wraz z przeprowadzeniem działań i programów z zakresu profilaktyki uzależnień od alkoholu i innych środków psychoaktywnych towarzyszyły uśmiechy, chęć działania oraz chęć zdobycia wiedzy.
   Uczniowie w aktywny sposób spędzili pierwszy tydzień ferii, poszerzyli swoją wiedzę z zakresu profilaktyki, nawiązały się także nowe znajomości, co z kolei ma wpływ na integrację uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Żarach.
Piotr PałacFotorelacja


fot. Piotr Pałac

Relacja Telewizji Regionalnej 

 
STOPKA