SP1 Aktualności Wideospotkanie z Kazachstanem piątek, 24 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 11014054

-------------------------------------

 BHP


Wideospotkanie z Kazachstanem

   Uczniowie klasy 5c wzięli w czwartek, 18 stycznia 2018 r., udział w wideospotkaniu z potomkami Polaków żyjących w Kazachstanie.
   W Żarach wybiło południe, w Astanie, stolicy Kazachstanu, było już po siedemnastej.
   Pan Daniel, nauczyciel języka polskiego, który wyjechał z Polski do pracy w tym kraju, rozmawiał z nami oraz swoimi podopiecznymi o pogodzie (panuje tam obecnie trzydziestostopniowy mróz, niedawno przeszła śnieżyca, część zajęć w szkołach jest odwołana), o samej Astanie, my opowiedzieliśmy o Żarach, bliskim sąsiedztwie Niemiec, o naszej szkole, pokazaliśmy, że u nas też gęsto pada śnieg. Pan Daniel podziękował za kartki z życzeniami bożonarodzeniowymi (jego podopieczni byli zachwyceni naszymi ręcznie wykonanymi kartkami i szczerymi życzeniami).
   Uczniowie SP 1 zadawali pytania młodzieży kazachskiej, jedna z jej przedstawicielek przedstawiła się w języku polskim i opowiedziała krótko o sobie.
   Spotkanie przebiegło w bardzo przyjaznej, pełnej uśmiechów atmosferze. To początek współpracy Szkoły Podstawowej nr 1 w Żarach z Kazachstanem. Warto zaznajamiać uczniów z Polski z losem rodaków, którzy z powodu kapryśnej historii zostali oderwani od ojczyzny.
Piotr Pałac


fot. Piotr Pałac
 
STOPKA