SP1 Aktualności Regionalny Festiwal Kodowania w Głogowie piątek, 17 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 10992765

-------------------------------------

 BHP
Regionalny Festiwal Kodowania w Głogowie

   W piątek 8 grudnia 2017 r. uczniowie klasy 6b wraz z wychowawcą Karoliną Wojtiuk i nauczycielem informatyki Cezarym Sułkowski wzięli udział w Regionalnym Festiwalu Kodowania pod hasłem „Programuj z Kopernikiem” w Głogowie. Dzieci brały udział w warsztatach programowania robotów Lego Mindstorms EV3 Education, mBot, Photon i Dash, programowania i mechatroniki w oparciu o modułowy zestaw BeCreo oraz zabawami z Makey Makey. Uczniowie programowali w programie Scratch z wykorzystaniem robotów Finch, kodowali z wykorzystaniem gry Scottie Go oraz na tablecie z wykorzystaniem aplikacji Scratch Jr i Cargo Bot.
   Wzięli udział w bardzo ciekawych warsztatach programowania i druku 3D oraz malowania pisakami 3D. Podczas całej imprezy wszyscy chętni mogli aktywnie przenieść się w wirtualną rzeczywistość ubierając gogle, biorąc w ręce dwa kontrolery i nakładając słuchawki. Dodatkowo dla uczestników dostępne były stanowiska z konsolami do gier, przy których można było rozładować emocje i poskakać w rytm muzyki, naśladując wyświetlanych na ekranie wodzirejów.
   Zadowoleni z zajęć i spotkania z nowymi technologiami uczniowie już myślą o przyszłorocznym festiwalu… może w SP1 Żary?
Cezary Sułkowski

Fotorelacja

alt
fot. Cezary Sułkowski
 
STOPKA