SP1 Aktualności Regionalny Festiwal Kodowania w Głogowie czwartek, 13 grudnia 2018
 

 
Logo Librus
 


Szkoła kreatywnego myślenia i działania
Ekologia
E K O L O G I A
Dobra Szkoła
Międzyszkolny Konkurs Filmowy
album fotograficzny klasy 1a
EnglishBlog
Logo wf z klasą
Zapraszamy
na naszego bloga
 szkoła promująca zdrowie
Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń


ŚWIETLICA
logo FAR
Odsłon : 7669075
Regionalny Festiwal Kodowania w Głogowie PDF Drukuj Email

   W piątek 8 grudnia uczniowie klasy 6b wraz z wychowawcą Karoliną Wojtiuk i nauczycielem informatyki Cezarym Sułkowski wzięli udział w Regionalnym Festiwalu Kodowania pod hasłem „Programuj z Kopernikiem” w Głogowie. Dzieci brały udział w warsztatach programowania robotów Lego Mindstorms EV3 Education, mBot, Photon i Dash, programowania i mechatroniki w oparciu o modułowy zestaw BeCreo oraz zabawami z Makey Makey. Uczniowie programowali w programie Scratch z wykorzystaniem robotów Finch, kodowali z wykorzystaniem gry Scottie Go oraz na tablecie z wykorzystaniem aplikacji Scratch Jr i Cargo Bot.
   Wzięli udział w bardzo ciekawych warsztatach programowania i druku 3D oraz malowania pisakami 3D. Podczas całej imprezy wszyscy chętni mogli aktywnie przenieść się w wirtualną rzeczywistość ubierając gogle, biorąc w ręce dwa kontrolery i nakładając słuchawki. Dodatkowo dla uczestników dostępne były stanowiska z konsolami do gier, przy których można było rozładować emocje i poskakać w rytm muzyki, naśladując wyświetlanych na ekranie wodzirejów.
   Zadowoleni z zajęć i spotkania z nowymi technologiami uczniowie już myślą o przyszłorocznym festiwalu… może w SP1 Żary?
Cezary Sułkowski

Fotorelacja

alt
fot. Cezary Sułkowski