SP1 Aktualności Obiady Stanisławowskie ma kartach historii piątek, 17 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 10995726

-------------------------------------

 BHP
Obiady Stanisławowskie ma kartach historii

   W dniach 30.09 – 14.10.2010 uczniowie z klas I-VI wzięli udział w projekcie edukacyjnym i zarazem konkursie plastycznym zorganizowanym przez PZU pod hasłem Obiady Stanisławowskie ma kartach historii.
   Najpierw uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez p. Bożenę Masłowską, dzięki czemu wniknęli w tło historyczne epoki Oświecenia. Następnie dzięki gościnności p. Cezarego Sułkowskiego odbyli wirtualną wycieczkę po salach Zamku Królewskiego w Warszawie. Jako zadanie domowe uczniowie mieli zajrzeć do Wikipedii, poszperać po Internecie, poszukać w publikacjach wiadomości o postaciach okresu stanisławowskiego. I wreszcie przyszła kolej na najważniejsze: wykonanie na jednym z dwóch nadesłanych przez Organizatora arkuszy (100 x 140 cm!) ilustracji jednego z obiadów u Króla Stasia. Pomimo, że były zarysy jednej z sal zamkowych, można było puścić wodze fantazji.
   Pracę grupy w części plastycznej poprowadził p. Andrzej Woźniak. Podsunął pomysły, doradzał techniki… Nie obyło się bez niespodzianek: jeden z arkuszy –już z namalowanymi obrazami na scianie – uległ zalaniu . Ale to nic – był przecież drugi arkusz. Tylko, że pracę trzeba było rozpoczynać od nowa, a czas uciekał… Wykonawcy pracy działali jednak z zaangażowaniem i wytrwałością, niektórzy nawet w domach. Przez to również rodzice zostali zaangażowani w sprawę…
   W końcu praca została szczęśliwie ukończona. Wykonawcy i pierwsi widzowie (wśród nich pani Dyrektor) byli końcowym efektem zachwyceni.  Oryginał pracy został sfotografowany i droga internetową przesłany do Warszawy. W Galerii Konkursu, wśród innych prac nasza praca prezentuje się całkiem, całkiem.
Głosowanie internetowe w dniach: 25-29 października 2010 na stronie www.obiadystanislawoskie.pl
Andrzej Woźniak

 
fot. Cezary Sułkowski
 
STOPKA