SP1 Aktualności Maskotka z Hiszpanii czwartek, 13 grudnia 2018
 

 
Logo Librus
 


Szkoła kreatywnego myślenia i działania
Ekologia
E K O L O G I A
Dobra Szkoła
Międzyszkolny Konkurs Filmowy
album fotograficzny klasy 1a
EnglishBlog
Logo wf z klasą
Zapraszamy
na naszego bloga
 szkoła promująca zdrowie
Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń


ŚWIETLICA
logo FAR
Odsłon : 7668909
Maskotka z Hiszpanii PDF Drukuj Email

   Maskotka z Hiszpanii Nasza szkoła jest autorem kolejnego już projektu międzynarodowego wymiany maskotek. Tegoroczny projekt zatytułowany jest "Friends Forever" (pol. przyjaciele na zawsze), a jednym z jego celów jest nawiązanie przyjaźni międzynarodowych. W tym roku szkolnym SP 1 w Żarach odwiedzą maskotki z pięciu różnych krajów. Teraz gościmy maskotkę z Hiszpanii, z miejscowości Monresa pod Barceloną. Duża małpka niesie ze sobą piękne przesłanie. Nazywa się Pau. Jest to katalońskie imię nadawane chłopcom. Możemy je przetłumaczyć na angielski jako "Paul" (imię dla chłopca) oraz "peace" (pol. pokój).
   Podczas wizyt maskotek poznajemy kraje biorące udział w projekcie, ich kulturę, tradycje i obyczaje. Nawiązujemy również przyjaźnie, poznając codzienne życie rówieśników z innych państw. Na każdy miesiąc mamy inne zadania projektowe, które wykonujemy z pomocą technologii informacyjno-komunikacyjnej oraz tradycyjnych projektów. Nasz projekt ma stronę internetową, na której komunikujemy się, i który jest bazą wypracowanych materiałów i rezultatów naszych międzynarodowych działań.
Izabela Mielniczek

Fotorelacja z wizyty hiszpańskiej maskotki: