SP1 Aktualności Maskotka z Hiszpanii czwartek, 20 września 2018
 

 
Logo Librus
Od grosika do złotówki
Ekologia
E K O L O G I A
Dobra Szkoła
Międzyszkolny Konkurs Filmowy

album fotograficzny klasy 1a
EnglishBlog
Logo Etwinning
Logo wf z klasą
Zapraszamy
na naszego bloga
 szkoła promująca zdrowie
Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń
Logo SU SP1 Żary
Aktualności Samorządu Uczniowskiego
logo FAR
Odsłon : 7510903
Maskotka z Hiszpanii PDF Drukuj Email

   Maskotka z Hiszpanii Nasza szkoła jest autorem kolejnego już projektu międzynarodowego wymiany maskotek. Tegoroczny projekt zatytułowany jest "Friends Forever" (pol. przyjaciele na zawsze), a jednym z jego celów jest nawiązanie przyjaźni międzynarodowych. W tym roku szkolnym SP 1 w Żarach odwiedzą maskotki z pięciu różnych krajów. Teraz gościmy maskotkę z Hiszpanii, z miejscowości Monresa pod Barceloną. Duża małpka niesie ze sobą piękne przesłanie. Nazywa się Pau. Jest to katalońskie imię nadawane chłopcom. Możemy je przetłumaczyć na angielski jako "Paul" (imię dla chłopca) oraz "peace" (pol. pokój).
   Podczas wizyt maskotek poznajemy kraje biorące udział w projekcie, ich kulturę, tradycje i obyczaje. Nawiązujemy również przyjaźnie, poznając codzienne życie rówieśników z innych państw. Na każdy miesiąc mamy inne zadania projektowe, które wykonujemy z pomocą technologii informacyjno-komunikacyjnej oraz tradycyjnych projektów. Nasz projekt ma stronę internetową, na której komunikujemy się, i który jest bazą wypracowanych materiałów i rezultatów naszych międzynarodowych działań.
Izabela Mielniczek

Fotorelacja z wizyty hiszpańskiej maskotki: