SP1 Aktualności Narodził się nam smok albo Czytajmy książki poniedziałek, 10 grudnia 2018
 

 
Logo Librus
 


Szkoła kreatywnego myślenia i działania
Ekologia
E K O L O G I A
Dobra Szkoła
Międzyszkolny Konkurs Filmowy
album fotograficzny klasy 1a
EnglishBlog
Logo wf z klasą
Zapraszamy
na naszego bloga
 szkoła promująca zdrowie
Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń


ŚWIETLICA
logo FAR
Odsłon : 7662029
Narodził się nam smok albo Czytajmy książki PDF Drukuj Email

   Klasy 4e, 5c, 5d, 6c i 7a rozpoczynają kilka razy w tygodniu lekcje języka polskiego od lektury wybranych tekstów.
   Klasa 4e skończyła poznawanie baśni angielskich, teraz rozpocznie się długa przygoda z pewnym hobbitem, który będzie musiał stanąć oko w oko ze Smaugiem, największą i najstraszniejszą plagą Trzeciej Ery świata stworzonego przez J.R.R. Tolkiena :-) 
   Skoro o smokach mowa… Nie wszystkie są takie złe. Klasy 5c i 5d w dalszym ciągu poznają przygody Eri, dziewczynki, która wraz z towarzyszami musi ustrzec małego smoka przed potężnym czarnoksiężnikiem Widukindem. Niedawno smok się wykluł, akcja przyspieszyła, pełno w niej niespodziewanych zwrotów, od kilku dni zastanawiamy się, co się stało z Kołatkiem, gnomem, który odciągnął uwagę dzikich smoków – waranów, by reszta mogła bezpiecznie przejść przez labirynt prowadzący do Skalnego Miasta. Eri tęskni za mamą, tatą i bratem, dlatego smok nosi imię jej brata.
   Klasa 6c poznaje krótkie Bajki filozoficzne zebrane i opatrzone komentarzem przez Michela Piquemala. Polecamy je każdemu, są pełne mądrości, zmuszają do refleksji, czasami zaskakują.
   Klasa 7a od niedawna poznaje życie Buby, tytułowej bohaterki książki Barbary Kosmowskiej. Sławni rodzice, brak czasu dla dorastającej córki, ta historia wciąga nas coraz bardziej.
   Warto czytać książki. Umberto Eco, wielki uczony i wielki pisarz, zauważył, że kto czyta, ten żyje podwójnie (życiem swoim oraz życiem poznanych książek).
Piotr Pałac