SP1 Aktualności Dziś cień wosku ci ukaże, co ci życie niesie w darze - andrzejki w klasie 4b czwartek, 13 grudnia 2018
 

 
Logo Librus
 


Szkoła kreatywnego myślenia i działania
Ekologia
E K O L O G I A
Dobra Szkoła
Międzyszkolny Konkurs Filmowy
album fotograficzny klasy 1a
EnglishBlog
Logo wf z klasą
Zapraszamy
na naszego bloga
 szkoła promująca zdrowie
Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń


ŚWIETLICA
logo FAR
Odsłon : 7669173
Dziś cień wosku ci ukaże, co ci życie niesie w darze - andrzejki w klasie 4b PDF Drukuj Email

   Andrzejki obchodzone są nie tylko w Polsce, np. dzień ten jest świętem narodowym w Szkocji. Zupełnie inaczej niż w Polsce, w Szkocji ludzie biorą udział w licznych paradach, koncertach, wspólnych zabawach i tańcach. Według polskich wierzeń noc Świętego Andrzeja jest magicznym czasem, kiedy to wróżby mają szczególną moc i pozwalają przewidzieć przyszłość. Dzisiaj andrzejki są świetną okazją do dobrej zabawy z przymrużeniem oka. Z jednej strony zabawy we wróżenie pobudzają dziecięcą wyobraźnię, z drugiej ukazują szacunek dla polskich obrzędów i tradycji ludowych. Są też sygnałem dla dzieci, że w następny dzień rozpoczyna się adwent. W czwartek, 30 listopada, w klasie 4b uczniowie na chwilę oderwali się od rzeczywistości i przenieśli się w magiczny świat wróżb andrzejkowych. Mieliśmy szklaną kulę, wróżki i czarodziejów, którzy pobudzili naszą fantazję przewidując przyszłość. Każdy mógł dowiedzieć się, co czeka go w przyszłości: szczęście, pieniądze, sława czy może niespodzianka. Było wiele śmiechu i emocji.
Izabela Mielniczek
wychowawca klasy 4b

Fotorelacja: