SP1 Aktualności Dziś cień wosku ci ukaże, co ci życie niesie w darze - andrzejki w klasie 4b piątek, 17 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 10995806

-------------------------------------

 BHP
Dziś cień wosku ci ukaże, co ci życie niesie w darze - andrzejki w klasie 4b

   Andrzejki obchodzone są nie tylko w Polsce, np. dzień ten jest świętem narodowym w Szkocji. Zupełnie inaczej niż w Polsce, w Szkocji ludzie biorą udział w licznych paradach, koncertach, wspólnych zabawach i tańcach. Według polskich wierzeń noc Świętego Andrzeja jest magicznym czasem, kiedy to wróżby mają szczególną moc i pozwalają przewidzieć przyszłość. Dzisiaj andrzejki są świetną okazją do dobrej zabawy z przymrużeniem oka. Z jednej strony zabawy we wróżenie pobudzają dziecięcą wyobraźnię, z drugiej ukazują szacunek dla polskich obrzędów i tradycji ludowych. Są też sygnałem dla dzieci, że w następny dzień rozpoczyna się adwent. W czwartek, 30 listopada, w klasie 4b uczniowie na chwilę oderwali się od rzeczywistości i przenieśli się w magiczny świat wróżb andrzejkowych. Mieliśmy szklaną kulę, wróżki i czarodziejów, którzy pobudzili naszą fantazję przewidując przyszłość. Każdy mógł dowiedzieć się, co czeka go w przyszłości: szczęście, pieniądze, sława czy może niespodzianka. Było wiele śmiechu i emocji.
Izabela Mielniczek
wychowawca klasy 4b

Fotorelacja:


 
 
STOPKA