SP1 Aktualności W fabryce bombek piątek, 17 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 10995685

-------------------------------------

 BHP
W fabryce bombek

   29 listopada uczniowie klas 4a i 4c wraz z wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę do Złotoryi, by zobaczyć, jak wygląda produkcja bombek choinkowych.
   Po zakładzie oprowadził nas przewodnik. Pokazał szklane rurki, które z huty szkła przywozi się do fabryki. Tutaj pracownicy rozgrzewają je palnikami i wydmuchują odpowiedniej wielkości kule. W zakładzie jest też maszyna do automatycznego ich wytwarzania. Następnie szklane kule nakładane są na specjalny taśmociąg i zanurzane w farbie. Takie jednokolorowe kule trafiają na stół pracowników, którzy je odpowiednio dekorują. Kolejnym etapem jest paczkowalnia, skąd gotowe bombki trafiają do sklepu i są wysyłane na cały świat. Rocznie zakład produkuje ok. 30 milionów sztuk bombek. Zdobią one między innymi choinkę w pałacu prezydenckim. Kiedy poznaliśmy pracę we wszystkich działach, postanowiliśmy sami spróbować swoich sił w dekorowaniu bombek. Okazało się, że nie jest to łatwe zadanie. Własnoręcznie, lepiej lub gorzej pomalowane, zabraliśmy do domu. W sklepie zakładowym mogliśmy podziwiać różnorodność bombek i kupić te, które zachwyciły nas najbardziej. Największym powodzeniem cieszyły się bombki w kształcie ogórka, których zawieszenie na choince ma przynieść pomyślność w nadchodzącym roku.
   Pogoda dopisała, humory również, więc bardzo szybko minęła nam podróż powrotna.
Wychowawcy klas 4a, 4c i Jolanta Kozińska

fot. Jolanta Kozińska
 
STOPKA