SP1 Aktualności ZDROWO SIĘ ODŻYWIAMY środa, 22 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 11009536

-------------------------------------

 BHP


ZDROWO SIĘ ODŻYWIAMY

   22 listopada uczniowie kl. Vd i Vb spróbowali swoich umiejętności gastronomicznych na lekcjach techniki. Głównym priorytetem przygotowanego posiłku było zdrowe żywienie. Uczniowie przygotowali pyszne kolorowe pasty do kanapek. Obierali, kroili, tarli i mieszali produkty potrzebne do potrawy. I grupa przygotowała pastę z pieczonych buraków i rzodkiewek, II grupa przygotowała pastę z awokado i wędzonego łososia, III grupa przygotowała pastę z koziego sera. Wszyscy aktywnie uczestniczyli w tym dziele kulinarnym. Ku zaskoczeniu zebranych najbardziej smakowała pasta do kanapek z pieczonych buraków i rzodkiewek, do której wcześniej podchodzono z rezerwą. Podobne umiejętności kulinarne pokazała kl. Va. Było zdrowo, kolorowo i wesoło! Zachęcamy do wykonania pasty z czerwonych buraków.
Oto przepis: Składniki: 3 rzodkiewki (pokrojone na drobno), 2 łyżki posiekanego szczypiorku, 1 upieczony burak, 150 g serka twarogowego mielonego, sól i pieprz do smaku. Wszystkie produkty należy wymieszać.
Taką pastą możemy posmarować bagietkę lub chleb. Kanapka będzie bardzo smaczna i zdrowa.
Smacznego!!!
Krystyna Maj


fot. Krystyna Maj


 
STOPKA