SP1 Aktualności Spotkanie z pszczelarzem czwartek, 13 grudnia 2018
 

 
Logo Librus
 


Szkoła kreatywnego myślenia i działania
Ekologia
E K O L O G I A
Dobra Szkoła
Międzyszkolny Konkurs Filmowy
album fotograficzny klasy 1a
EnglishBlog
Logo wf z klasą
Zapraszamy
na naszego bloga
 szkoła promująca zdrowie
Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń


ŚWIETLICA
logo FAR
Odsłon : 7669039
Spotkanie z pszczelarzem PDF Drukuj Email

   Dzień 8 listopada 2017 r. był dla uczniów klas 1a i 1b kolejnym ciekawym dniem spędzonym w szkole. Gościliśmy bowiem pszczelarza, którego świat pszczół zafascynował tak bardzo, iż postanowił dzielić się swoją pasją z innymi. W bardzo serdecznej atmosferze pan Sokalski opowiedział o życiu pracowitych pszczół, ich pracy, znaczeniu w przyrodzie, a także o pracy pszczelarza. Dzieci zdobyły wiele cennych informacji i poznały dużo ciekawostek z życia pszczół. Dowiedziały się, czym się żywią, jak spędzają zimę i jak powstaje miód oraz jakie są jego gatunki i na jakie choroby pomaga. Miały przyjemność przymierzyć strój ochronny pszczelarza oraz obejrzeć ul i przybory, których używa w codziennej pracy.
  Na zakończenie spotkania odbyła się degustacja miodu, który dzieci z wielką ochotą smakowały, znając jego odżywcze właściwości. Spotkanie było niezwykle ciekawe i uświadomiło nam, że pszczoły spełniają w naszym środowisku bardzo ważną rolę, a my powinniśmy o to środowisko dbać.
Wioletta Mutwil

fot. Wioletta Mutwil