SP1 Aktualności Spotkanie z pszczelarzem poniedziałek, 27 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 11024094

-------------------------------------

 BHP


Spotkanie z pszczelarzem

   Dzień 8 listopada 2017 r. był dla uczniów klas 1a i 1b kolejnym ciekawym dniem spędzonym w szkole. Gościliśmy bowiem pszczelarza, którego świat pszczół zafascynował tak bardzo, iż postanowił dzielić się swoją pasją z innymi. W bardzo serdecznej atmosferze pan Sokalski opowiedział o życiu pracowitych pszczół, ich pracy, znaczeniu w przyrodzie, a także o pracy pszczelarza. Dzieci zdobyły wiele cennych informacji i poznały dużo ciekawostek z życia pszczół. Dowiedziały się, czym się żywią, jak spędzają zimę i jak powstaje miód oraz jakie są jego gatunki i na jakie choroby pomaga. Miały przyjemność przymierzyć strój ochronny pszczelarza oraz obejrzeć ul i przybory, których używa w codziennej pracy.
  Na zakończenie spotkania odbyła się degustacja miodu, który dzieci z wielką ochotą smakowały, znając jego odżywcze właściwości. Spotkanie było niezwykle ciekawe i uświadomiło nam, że pszczoły spełniają w naszym środowisku bardzo ważną rolę, a my powinniśmy o to środowisko dbać.
Wioletta Mutwil

fot. Wioletta Mutwil
 
STOPKA