SP1 Aktualności Park Mużakowski czwartek, 13 grudnia 2018
 

 
Logo Librus
 


Szkoła kreatywnego myślenia i działania
Ekologia
E K O L O G I A
Dobra Szkoła
Międzyszkolny Konkurs Filmowy
album fotograficzny klasy 1a
EnglishBlog
Logo wf z klasą
Zapraszamy
na naszego bloga
 szkoła promująca zdrowie
Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń


ŚWIETLICA
logo FAR
Odsłon : 7668907
Park Mużakowski PDF Drukuj Email

   Kilka dni temu klasy piąte były na wycieczce w PARKU MUŻAKOWSKIM. Park ten nosi też nazwę Park Muskau i jest to nazwa historyczna. Został on założony w pierwszej połowie XIX w. Twórcą parku był pruski arystokrata, wlaściciel lokalnych dóbr, książę Hermann von Puckler-Muskau. Park ten jest najwybitniejszym osiągnięciem europejskiej sztuki ogrodowej. Park Mużakowski przebiega korytem Nysy Łużyckiej. Jest to polsko-niemiecka granica.
Park Mużakowski, wpisany w malowniczą scenerię doliny Nysy, to swoiste połączenie natury oraz sztuki ogrodniczej. To precyzyjnie przemyślana kompozycja, łączaca elementy naturalne i kulturowe.

MALOWNICZA SCENERIA DOLINY   Na połowie niemieckiej znajduje się przepiękny zamek Bad Muskau, w którym mogliśmy zagościć. Szkoda, że nie na długo. W środku panuje nastrój wielce szlachetny. Było nam bardzo miło w nim przebywać. Jest on bardzo pięknie udekorowany w środku i oczywiście na zewnątrz.

ZAMEK BAD MUSKAUJak wiecie, jest tam bardzo dużo mostów. Jeden z nich to MOST ANGIELSKI. Jest on drugi, po Moście Podwójnym. Łączy niemiecką i polską część parku, odbudowanym po zniszczeniach wojennych. Pierwszy most w tym miejscu był drewniany i został wzniesiony przez założyciela parku w 1822 r.Ciekawy był również Most NIEBIESKI, na którym były zawieszone wielkie donice z czerwonymi kwiatami.Piękne drzewa przyciągały wzrok, najpopularniejsze były: DĘBY i KASZTANOWCE. Najbardziej zaciekawiły dęby HERMANA, KLEMENTYNY, BLIŹNIACZY oraz ODYNY.Dziękujemy za przeczytanie i poświęcony czas.
Referat napisały:
Maja Harasim 5B i  Klaudia Stańczyk 5B