SP1 Aktualności Łamańce językowe - ćwiczenie dla każdego czwartek, 13 grudnia 2018
 

 
Logo Librus
 


Szkoła kreatywnego myślenia i działania
Ekologia
E K O L O G I A
Dobra Szkoła
Międzyszkolny Konkurs Filmowy
album fotograficzny klasy 1a
EnglishBlog
Logo wf z klasą
Zapraszamy
na naszego bloga
 szkoła promująca zdrowie
Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń


ŚWIETLICA
logo FAR
Odsłon : 7669051
Łamańce językowe - ćwiczenie dla każdego PDF Drukuj Email

   Łamańce językowe (ang. tongue twisters) to grupy wyrazów o podobnym brzmieniu. Ich cechą jest to, że trudno jest je wymówić w szybkim tempie. Za pomocą tzw. tongue twisterów możemy w prosty i przyjemny sposób poprawić naszą wymowę w języku angielskim. Uczniowie klasy 5a wzięli udział w wyzwaniu i nauczyli się łamańców w języku angielskim. Na niektórych polskich zwrotach język mogą sobie połamać nie tylko obcokrajowcy. Z okazji Europejskiego Dnia Języków uczniowie przygotowali także łamańce językowe w języku polskim, aby nasi koledzy z zagranicy mogli poćwiczyć wymowę polskich słów. Poniżej możecie obejrzeć prezentacje uczniów klasy 5a. Trudne? Sprawdźcie się! A może macie ochotę na przećwiczenie języka greckiego? Poniżej znajdziecie też łamańce przesłane przez uczniów z partnerskiej szkoły z Grecji.
   Zapraszamy zatem do zabawy!
Izabela Mielniczek
nauczycielka języka angielskiego
Łamańce językowe w języku polskim i angielskim - klasa 5a:

 


Łamańce językowe w języku greckim - grecka szkoła partnerska międzynarodowego projektu eTwinning - 1ST PRIMARY SCHOOL OF AMPELONAS, LARISSA