SP1 Aktualności Łamańce językowe - ćwiczenie dla każdego niedziela, 26 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 11020124

-------------------------------------

 BHP


Łamańce językowe - ćwiczenie dla każdego

   Łamańce językowe (ang. tongue twisters) to grupy wyrazów o podobnym brzmieniu. Ich cechą jest to, że trudno jest je wymówić w szybkim tempie. Za pomocą tzw. tongue twisterów możemy w prosty i przyjemny sposób poprawić naszą wymowę w języku angielskim. Uczniowie klasy 5a wzięli udział w wyzwaniu i nauczyli się łamańców w języku angielskim. Na niektórych polskich zwrotach język mogą sobie połamać nie tylko obcokrajowcy. Z okazji Europejskiego Dnia Języków uczniowie przygotowali także łamańce językowe w języku polskim, aby nasi koledzy z zagranicy mogli poćwiczyć wymowę polskich słów. Poniżej możecie obejrzeć prezentacje uczniów klasy 5a. Trudne? Sprawdźcie się! A może macie ochotę na przećwiczenie języka greckiego? Poniżej znajdziecie też łamańce przesłane przez uczniów z partnerskiej szkoły z Grecji.
   Zapraszamy zatem do zabawy!
Izabela Mielniczek
nauczycielka języka angielskiego
Łamańce językowe w języku polskim i angielskim - klasa 5a:

 


Łamańce językowe w języku greckim - grecka szkoła partnerska międzynarodowego projektu eTwinning - 1ST PRIMARY SCHOOL OF AMPELONAS, LARISSA
 


 
STOPKA