SP1 Aktualności Koło filmowe 17/18 – spotkanie pierwsze niedziela, 19 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 10999041

-------------------------------------

 BHP
Koło filmowe 17/18 – spotkanie pierwsze

   W piątek, 22 września 2017 r., w gabinecie 304b zebrało się dwadzieścioro troje uczniów, by wspólnie obejrzeć pierwsze filmy braci Lumière oraz obraz Danny`ego Boyle`a, zdobywcę ośmiu Oskarów – SLUMDOG. MILIONER Z ULICY.
   Uczniowie zapoznali się z pierwszymi filmami w historii kina – m.in. Wyjście robotników z fabryki Lumière w Lyonie, Śniadanie, Partyjka, Polewacz polany (uznawany za pierwszy film fabularny) oraz Wjazd pociągu na stację w La Ciotat.

   SLUMDOG. MILIONER Z ULICY był dla naszych uczniów ciekawym doświadczeniem. Nie spodziewali się bowiem, poza historią opowiedzianą w obrazie, że mogą istnieć na ziemi miejsca, gdzie dzieci mieszkają na ulicy, niczego nie mają, nawet rodziców i są po prostu bardzo biedne.
   W piątek, 29 września, kolejny film o zdolnym dziecku – AKEELAH I JEJ NAUCZYCIEL. Zapraszam uczniów klas IV-VII.
Piotr Pałac

fot. Piotr Pałac
 
STOPKA