SP1 Aktualności Koło filmowe 17/18 – spotkanie pierwsze czwartek, 13 grudnia 2018
 

 
Logo Librus
 


Szkoła kreatywnego myślenia i działania
Ekologia
E K O L O G I A
Dobra Szkoła
Międzyszkolny Konkurs Filmowy
album fotograficzny klasy 1a
EnglishBlog
Logo wf z klasą
Zapraszamy
na naszego bloga
 szkoła promująca zdrowie
Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń


ŚWIETLICA
logo FAR
Odsłon : 7669030
Koło filmowe 17/18 – spotkanie pierwsze PDF Drukuj Email

   W piątek, 22 września 2017 r., w gabinecie 304b zebrało się dwadzieścioro troje uczniów, by wspólnie obejrzeć pierwsze filmy braci Lumière oraz obraz Danny`ego Boyle`a, zdobywcę ośmiu Oskarów – SLUMDOG. MILIONER Z ULICY.
   Uczniowie zapoznali się z pierwszymi filmami w historii kina – m.in. Wyjście robotników z fabryki Lumière w Lyonie, Śniadanie, Partyjka, Polewacz polany (uznawany za pierwszy film fabularny) oraz Wjazd pociągu na stację w La Ciotat.

   SLUMDOG. MILIONER Z ULICY był dla naszych uczniów ciekawym doświadczeniem. Nie spodziewali się bowiem, poza historią opowiedzianą w obrazie, że mogą istnieć na ziemi miejsca, gdzie dzieci mieszkają na ulicy, niczego nie mają, nawet rodziców i są po prostu bardzo biedne.
   W piątek, 29 września, kolejny film o zdolnym dziecku – AKEELAH I JEJ NAUCZYCIEL. Zapraszam uczniów klas IV-VII.
Piotr Pałac

fot. Piotr Pałac