SP1 Aktualności Rok szkolny 2010 - 2011 wtorek, 21 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 11004174

-------------------------------------

 BHP
Rok szkolny 2010 - 2011

Drodzy Uczniowie!


   Czas płynie nieubłaganie. Dwa miesiące wakacyjne, upalny lipiec i kapryśmy sierpień, odeszły bezpowrotnie. Zostały z nami jednak wspomnienia z rozlicznych wojaży, niezapomniane chwile spędzone na przydomowym podwórku, nowe znajomości i przyjaźnie, które mogą przetrwać całe życie. Zostały z nami także uśmiechy, uściski dłoni, radosne oczy towarzyszy wakacyjnych przygód, zapachy miejsc, kształty chmur, kolory nieba, morza, lasów, kwiatów, gór i trzepaka, na którym wywijaliśmy najbardziej skomplikowane akrobacje.
   W środę, pierwszego września o godzinie 10.00 zebraliśmy się przed szkołą, aby uroczyście rozpocząć nowy rok szkolny 2010/2011. Pani Dyrektor, dr Ewa Krauze-Michalska przywitała uczniów i ich rodziców, szacowne grono pedagogiczne oraz pracowników szkoły.
   Czeka nas dziesięć miesięcy rzetelnej pracy. Wykorzystajcie ten czas na zdobywanie i pogłębianie wiedzy, na rozwijanie własnych zainteresowań. Zaangażujcie się w życie szkoły, tak aby była ona dla nas wszystkich drugim domem. Nasz wzrok kierujemy w sposób szczególny w stronę pierwszoklasistów – rozpoczynają oni swoją przygodę z nauką. Oby czas szkolnych zmagań przyniósł im dużo radości i satysfakcji. Spoglądamy także w stronę szóstoklasistów – niechaj ostatni rok nauki obfituje w sukcesy i zaowocuje bardzo dobrymi wynikami na Sprawdzianie! Czekamy również, jak co roku, na Wasze prace: opowiadania, wiersze, rysunki, komiksy, które, jeśli pozwolicie, zamieścimy na stronie internetowej szkoły. Zapraszamy także do ożywionej współpracy z gazetką szkolną. Zmienia ona swoją nazwę: „W szkolnym rytmie” zastępuje nowy „Puls Jedynki”.
   Z okazji rozpoczętego roku szkolnego 2010/2011 wszystkim nauczycielom, wychowawcom, pracownikom szkoły, uczniom i rodzicom życzymy powodzenia i dużo zdrowia. Oby ten rok był spokojny i uśmiechnięty. Życzymy Wam wytrwałości, zadowolenia i satysfakcji z wykonywanych obowiązków oraz spełnienia wszelkich marzeń.
  Do życzeń dołączamy okruch poezji,
Ryszard Żarowski 
Wrzesień 

Wrzesień - wrzosem zakwitł las 
jesień - melancholii czas 
z paletą farb przywiał wiatr 
zaplamił cały park 
bolą oczy od tych wszystkich barw 

zrudział mchem porosły pień 
jesień - coraz krótszy każdy dzień 
przyszedłem nasycić wzrok 
nim spadną liście z drzew 
nim umilknie całkiem ptaków śpiew 

zanim spadnie śnieg 
nim oblepi wszystko śnieg 
leśnym duktem bezszelestnie 
idzie jesień pełna barw 
ma woalkę z mgieł 
i z babiego lata tren 
w zamyśleniu przechodzi 
zwiewna jak z ognisk dym 


Administratorzy
 
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2010/2011
1 września 2010 (środa) o godz. 10.00

(kliknij zdjęcie)

fot. Cezary Sułkowski i Piotr Pałac


 
STOPKA