SP1 Aktualności Międzyszkolny Turniej Pięknego Czytania Czyt*As niedziela, 19 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 10999172

-------------------------------------

 BHP
Międzyszkolny Turniej Pięknego Czytania Czyt*As   W sobotę, 6 maja 2017 r., w MBP w Żarach odbył się Międzyszkolny Turniej Pięknego Czytania Czyt*As. Do rywalizacji stanęli uczniowie żarskich podstawówek i gimnazjów.
   W konkursie brali udział najlepiej czytający uczniowie wyłonieni w Szkolnych Konkursach Pięknego Czytania w dwóch kategoriach wiekowych: klasy III i IV oraz V i VI. Naszą szkołę reprezentowały: Kinga Najdek z klasy III f oraz Dominika Kamińska z kl. V b.
   Celem konkursu było krzewienie umiejętności używania pięknej polskiej mowy i zachęcenie dzieci do głośnego czytania. W pierwszym etapie uczniowie czytali tekst wybrany samodzielnie i przygotowany przed eliminacjami. W drugim uczestnicy otrzymali do przeczytania nowy, nieznany tekst.
   Jury przy ocenie brało pod uwagę następujące kryteria: poprawność, wyrazistość, płynność, intonację, stosowanie interpunkcji oraz wyraz artystyczny. Nasze uczennice zaprezentowały się znakomicie, a Dominika Kamińska zajęła III miejsce w swojej kategorii wiekowej. Zakwalifikowała się też do XVIII Przeglądu Mistrza Pięknego Czytania w WiMBP w Zielonej Górze
   Gratulujemy!!!
Jolanta Koch


fot. Jolanta Koch
 
STOPKA