SP1 Aktualności Międzyszkolny Turniej Pięknego Czytania Czyt*As niedziela, 20 stycznia 2019
 

 

snow by jsnowfall
Logo Librus
 


Szkoła kreatywnego myślenia i działania
Ekologia
E K O L O G I A
Dobra Szkoła
Międzyszkolny Konkurs Filmowy
album fotograficzny klasy 1a
EnglishBlog
Logo wf z klasą
Zapraszamy
na naszego bloga
 szkoła promująca zdrowie
Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń


ŚWIETLICA
logo FAR
Odsłon : 7750597
Międzyszkolny Turniej Pięknego Czytania Czyt*As PDF Drukuj Email   W sobotę, 6 maja 2017 r., w MBP w Żarach odbył się Międzyszkolny Turniej Pięknego Czytania Czyt*As. Do rywalizacji stanęli uczniowie żarskich podstawówek i gimnazjów.
   W konkursie brali udział najlepiej czytający uczniowie wyłonieni w Szkolnych Konkursach Pięknego Czytania w dwóch kategoriach wiekowych: klasy III i IV oraz V i VI. Naszą szkołę reprezentowały: Kinga Najdek z klasy III f oraz Dominika Kamińska z kl. V b.
   Celem konkursu było krzewienie umiejętności używania pięknej polskiej mowy i zachęcenie dzieci do głośnego czytania. W pierwszym etapie uczniowie czytali tekst wybrany samodzielnie i przygotowany przed eliminacjami. W drugim uczestnicy otrzymali do przeczytania nowy, nieznany tekst.
   Jury przy ocenie brało pod uwagę następujące kryteria: poprawność, wyrazistość, płynność, intonację, stosowanie interpunkcji oraz wyraz artystyczny. Nasze uczennice zaprezentowały się znakomicie, a Dominika Kamińska zajęła III miejsce w swojej kategorii wiekowej. Zakwalifikowała się też do XVIII Przeglądu Mistrza Pięknego Czytania w WiMBP w Zielonej Górze
   Gratulujemy!!!
Jolanta Koch


fot. Jolanta Koch