SP1 Aktualności TYDZIEŃ JĘZYKA ANGIELSKIEGO (3-7 kwietnia 2017 r.) piątek, 24 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 11013986

-------------------------------------

 BHP


TYDZIEŃ JĘZYKA ANGIELSKIEGO (3-7 kwietnia 2017 r.)

Lekcje kulturowe

   Każdy dzień Tygodnia Języka Angielskiego oznaczony był innym kolorem, który symbolizował wybrany kraj anglojęzyczny. Uczniowie w czasie lekcji mogli rozszerzyć swoją wiedzę o krajach anglojęzycznych.

Fotorelacja
 
Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego „The Big Challenge”

Uczniowie szlifowali swój angielski już od września, przygotowując się do konkursu w formie gier i kwizów dostępnych online. 4 kwietnia przystąpili do testu w internecie, który sprawdzał ich umiejętności i wiedzę językową. Czekamy z niecierpliwością na wyniki! 

 
 


 
Międzyszkolny Konkurs „Fans of English"

   4 kwietnia uczniowie klas trzecich żarskich szkół podstawowych wzięli udział w międzyszkolnym konkursie językowym „Fans of English” zorganizowanym przez naszą szkołę.Fotorelacja
Wideokonferencja z uczniami z Ukrainy 


Podczas Tygodnia Języka Angielskiego uczniowie sprawdzali swoją wiedzę także podczas kolejnych wideokonferencji. W ramach współpracy międzynarodowej i naszego projektu "Magic Mascots" tym razem spotkaliśmy się z uczniami z Ukrainy. Uczniowie dobrani w parach rozmawiali po angielsku o swoim czasie wolnym, hobby i szkole. Był też czas na wspólne śpiewanie i gry.
 
 
Maskotka z Ukrainy w naszej szkole 

 
   W ramach współpracy międzynarodowej programu eTwinning, realizujemy projekt "Magic Mascots", którego celem jest wymiana maskotek ze szkołami z całej Europy. Obecnie gościmy maskotkę z Ukrainy. Pluszak przyjechał z prezentami dla nas - m.in. ręcznie robionymi laleczkami ubranymi w tradycyjne ukraińskie stroje. Mogliśmy przeczytać opowiadania w języku angielskim o podróżach maskotki oraz zapoznać się z relacjami z innych krajów. Dzięki kolejnym wizytom maskotek poznajemy różne kraje europejskie, ćwicząc nasz angielski.

Fotorelacja z wizyty maskotki w klasie 3A:
 Szkolne Konkursy z Języka Angielskiego 

 
5 kwietnia odbyły się szkolne konkursy z języka angielskiego dla klas I-II oraz Turniej Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych dla kl. 5-6. Uczniowie musieli się wykazać wiedzą z czterech krajów: Stanów Zjednoczonych, Australii, Wielkiej Brytanii oraz Irlandii.


WYNIKI: 

Klasa I

I miejsce - Kasprolewicz Lilianna i Kuleta Filip
II miejsce - Dołęga Norbert
III miejsce - Lichwiarz Zofia i Osińska Zuzanna


Klasy II

I miejsce - Koprianiuk Zofia (2b)
II miejsce - Kostecka Milena (2b)
III miejsce - Karaś Antoni (2b) i Borysiak Wojtek (2f)Turniej Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych dla kl. 5-6

I miejsce – Zuzanna Sygutowska (5a)
II miejsce – Jakub Szczygiel (6a)
III miejsce – Dylan Stroka (5c)
Wyróżnienia dla: Laury Kołpaczewskiej (6a), Martyny Góry (5b), Pawła Stankiewicza (5c) oraz Igi Ognik (5a), którzy niewielką różnicą punktów uplasowali się poza podium.
 
 

Konkurs na Logo Projektu

   Podsumowując Tydzień Języka Angielskiego ogłaszamy konkurs na logo naszego projektu międzynarodowego „Magic Mascots”. Logo może być wykonane dowolną techniką, np. w formie rysunku lub projektu wykonanego na komputerze. Maksymalna wielkość logo to A4. Termin oddania pracy: 26.04.2017r.

O projekcie:

W ramach współpracy międzynarodowej wymieniamy się maskotkami z innymi szkołami z całej Europy. W tym roku szkolnym gościmy w naszej szkole maskotki z: Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Finlandii, Ukrainy, Chorwacji. Naszą maskotką jest Żaruś, który podróżuje po Europie już kilka lat.

Projekty proszę przekazywać do p. Izabeli Mielniczek.

Izabela Mielniczek / Iryna Wojtiuk / Karolina Wojtiuk
 
STOPKA