SP1 Aktualności Uczniowie Jedynki! poniedziałek, 27 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 11024051

-------------------------------------

 BHP


Uczniowie Jedynki!
   W tym roku szkolnym to już przedostatni wpis, ale najważniejszy, bo w głównej mierze odnosi się do wakacji. Ostatni zaś poświęcimy najważniejszym wydarzeniom, które nastąpią w czerwcu (m.in. napiszemy o balu szóstoklasistów, wycieczkach klasowych, zielonych szkołach czy zakończeniu roku szkolnego). Dlatego zajrzyjcie jeszcze raz na stronę pod koniec czerwca.
   Tymczasem mamy prawie połowę tego miesiąca. Za kilkanaście dni LATO i WAKACJE! To już ostatni dzwonek na poprawę ocen lub ich podwyższenie oraz przygotowanie się do letniego wyjazdu nad morze, w góry, na Mazury.
   Południe Polski wciąż walczy z ponowną powodzią. Pamiętajmy, wszyscy powinniśmy solidarnie przyłączyć się do pomocy powodzianom. To może być sms, zbiórka żywności czy odzieży lub inna forma. Przemyślcie i… ruszajcie do akcji. Jeżeli poprosicie rodziców czy nauczycieli, na pewno pomogą Wam w tym przedsięwzięciu.
   Od kilku dni mamy nareszcie dużo słońca i wysokie temperatury. To przedsmak dwumiesięcznej laby. Przygotujcie się do niej jak najlepiej. W tym celu warto przejrzeć swoją letnią odzież. Sprawdzić czy sandały i kostiumy kąpielowe jeszcze pasują, bo może się skurczyły? Kiedy będziecie wyjeżdżać na kolonie, obozy, zgrupowania nie zapomnijcie o ciepłym swetrze, kurtce, modnych i praktycznych, choć przez długie lata zapomnianych, kaloszach. Latem pogoda potrafi być kapryśna. Warto też wziąć ze sobą plastry na zadrapania i stłuczenia. Rodziców poproście o doładowanie komórek, żeby móc się z nimi kontaktować. To bardzo ważne, gdyż rodzice muszą wiedzieć, czy z Wami jest wszystko w porządku.
   Wakacje to czas nie tylko wyjazdów, plażowania, wycieczek. W wolnym czasie coś poczytajcie. Starajcie się jak najmniej spędzać czas przed telewizorem i komputerem. Szkoda życia, lepiej chłonąć świeże powietrze, słońce i wiatr. Bo jak mówi piosenka pt. „Lato, lato”:

Lato, lato,
lato czeka, razem z latem
czeka rzeka,
razem z rzeką czeka las,
a tam ciągle nie ma nas!
Już za parę dni,
za dni parę,
weźmiesz plecak swój i gitarę.
Pożegnania kilka słów,
Pitagoras, bądźże zdrów.
Do widzenia wam. Canto cantare!

   Życzymy Wam samych radości w letnie dni, bezpiecznych przygód, wrażeń i nowych przyjaciół. No właśnie, bezpiecznych przygód. Wiadomo o co chodzi. Macie uważać na siebie i innych. Nie kąpcie się w niedozwolonych miejscach bez opieki dorosłych, nie odchodźcie od opiekunów czy rodziców bez powiadomienia ich o tym. Uważajcie, kiedy będziecie jeździć rowerami. Nie ufajcie obcym, nieznajomym ludziom, znajomościom internetowym. Niech Was nie kuszą używki „ofiarowane” przez lekkomyślnego starszego znajomego (np. kolegę). Mądry, myślący dzieciak nie da się na nie skusić „głupimi gadkami”. Nic z tego! Wy już wiecie, że to ani przyjemne, ani tym bardziej zdrowe. Bo zdrowie to owoce, sałatki warzywne, kompoty i wszystko to, co przynosi nam przyroda latem. Dlatego życzymy Wam świeżych truskawek, jagód i malin. Na pewno za nimi przepadacie. A więc bawcie się, wypoczywajcie, bo za dwa miesiące… nowy rok szkolny… brr…
Administratorzy
 
STOPKA