SP1 Aktualności Program profilaktyki zdrowotnej „Problem z głowy” wtorek, 18 września 2018
 

 
Logo Librus
Od grosika do złotówki
Ekologia
E K O L O G I A
Dobra Szkoła
Międzyszkolny Konkurs Filmowy

album fotograficzny klasy 1a
EnglishBlog
Logo Etwinning
Logo wf z klasą
Zapraszamy
na naszego bloga
 szkoła promująca zdrowie
Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń
Logo SU SP1 Żary
Aktualności Samorządu Uczniowskiego
logo FAR
Odsłon : 7508001
Program profilaktyki zdrowotnej „Problem z głowy” PDF Drukuj Email

    W klasie 1a pani W. Półtorak realizowany był Ogólnopolski Program profilaktyki zdrowotnej „Problem z głowy” .Celem programu było zwiększenie świadomości postępowania z wszawicą wśród dzieci i rodziców, nauka dzieci podstawowych zasad profilaktyki zdrowotnej oraz tolerancji dla osób dotkniętych tym problemem. Rodzice otrzymali ulotki informacyjne na temat wszawicy.
   Dzieci uczestniczyły w zajęciach, podczas których dowiedziały się, co to jest wszawica, uczyły się rozpoznawania jej objawów, nabywały umiejętności radzenia sobie z problemem, uczyły się tolerancji wobec osób dotkniętych tym problemem.
   Pani pielęgniarka dokonała w tym czasie przeglądu głów dzieci. Podsumowaniem programu były prace plastyczne uczniów, które zostały umieszczone na szkolnej gazetce.
Krystyna Rewaj


fot. Krystyna Rewaj