SP1 Aktualności Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa (NPRCZ) na lata 2016-2020 niedziela, 21 października 2018
 

 
Logo Librus


Szkoła kreatywnego myślenia i działania
Ekologia
E K O L O G I A
Dobra Szkoła
Międzyszkolny Konkurs Filmowy
album fotograficzny klasy 1a
EnglishBlog
 szkoła promująca zdrowie
Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń


ŚWIETLICA
logo FAR
Odsłon : 7558429
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa (NPRCZ) na lata 2016-2020 PDF Drukuj Email
 
Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele


   Nasza szkoła realizuje projekt – Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa (NPRCZ) na lata 2016-2020 Priorytet 3: Rozwijanie zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.

   Celem tego programu jest wzmocnienie zainteresowań i aktywności czytelniczej uczniów przez wspieranie organów prowadzących szkoły oraz biblioteki pedagogiczne w podejmowaniu przedsięwzięć w obszarze rozwijania zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa. Wzmacnianie potencjału i roli bibliotek szkolnych i pedagogicznych, a także uatrakcyjnienie księgozbiorów bibliotek poprzez zakup nowości wydawniczych oraz lektur szkolnych.

   W ramach Programu zakupione będą nowości wydawnicze w celu wzbogacenia zasobów biblioteki szkolnej o pozycje pozostające w sferze zainteresowania uczniów i jednocześnie służące realizacji podstawy programowej kształcenia ogólnego.   W związku z tym biblioteka szkolna ogłasza

Plebiscyt na książki do zakupienia w ramach projektu
- Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Podajcie tytuły książek dla Was ważnych, które warto przeczytać i chcielibyście, by znalazły się w naszej bibliotece. Kartkę z tytułami książek należy wrzucić do specjalnie przygotowanej skrzyneczki w bibliotece. Do końca kwietnia czekamy na Wasze propozycje.
Jolanta Koch