SP1 Aktualności Udział uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Żarach w finale Międzypowiatowego Konkursu „ZŁOTE PIÓRO - POTYCZKI ORTOGRAFICZNE” 2017 wtorek, 28 września 2021

BHP

18 marca 2017 r. odbył się finał Międzypowiatowego Konkursu Ortograficznego „ZŁOTE PIÓRO – potyczki ortograficzne”. Zwycięzcy rejonowego etapu po raz kolejny przystąpili do zmagań z ortografią w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Żaganiu.
   Szkołę Podstawową nr 1 w Żarach reprezentowali: Zofia Koprianiuk (kl. 2b), Filip Flaga (kl. 3e), Adam Sobczak (kl. 4a), Zuzanna Sygutowska (kl. 5a), Martyna Góra (kl. 5b) oraz Anna Drapała (kl. 6b). Konkurs rozpoczął się o godzinie 9.00 i składał się z dwóch części. Najpierw uczniowie pisali dyktando, następnie rozwiązywali test. Nie było łatwo. Do konkursu ogólnie w powiecie żarskim i żagańskim przystąpiło ponad 3000 uczniów, z czego ok. 120 przeszło do finału.

Anna Drapała ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Żarach zdobyła I miejsce w kategorii klas szóstych i otrzymała „Złote Pióro”.

Sukcesy odnieśli także uczniowie z innych żarskich szkół:
   Jakub Kędziora z Katolickiej Szkoły Podstawowej w Żarach zajął I miejsce w kategorii klas drugich.
   Maksym Kołodziejczyk ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Żarach zajął II miejsce w kategorii klas trzecich.
   Anna Prokopczyk z Katolickiej Szkoły Podstawowej w Żarach zajęła III miejsce w kategorii klas czwartych.
   Maja Zaucha z Katolickiej Szkoły Podstawowej zajęła II miejsce w kategorii klas szóstych.

Szkoła Podstawowa nr 1 w Żarach od dwóch lat pełni funkcję rejonowego koordynatora konkursu, to w jej murach zrodził się pomysł, by zaproponować żarskim szkołom podstawowym udział w tym dziele.
   Zapraszamy do obejrzenia galerii na stronie internetowej organizatora.

Wszystkim uczestnikom konkursu oraz laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!