SP1 Aktualności Koło filmowe – spotkania dziewiętnaste i dwudzieste czwartek, 13 grudnia 2018
 

 
Logo Librus
 


Szkoła kreatywnego myślenia i działania
Ekologia
E K O L O G I A
Dobra Szkoła
Międzyszkolny Konkurs Filmowy
album fotograficzny klasy 1a
EnglishBlog
Logo wf z klasą
Zapraszamy
na naszego bloga
 szkoła promująca zdrowie
Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń


ŚWIETLICA
logo FAR
Odsłon : 7670032
Koło filmowe – spotkania dziewiętnaste i dwudzieste PDF Drukuj Email

   17 i 24 lutego 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Żarach odbyły się kolejne spotkania koła filmowego. Tym razem obejrzeliśmy filmy Ósmoklasiści nie płaczą (to już jego druga projekcja, pierwsza miała miejsce w czasie ferii zimowych) oraz Batman v Superman: Świt sprawiedliwości.
   Pierwszy z nich, dotykający poważnych spraw miłości, przyjaźni oraz śmiertelnej choroby i nadziei, zebrał w gabinecie 304b prawie dwudziestoosobową grupę miłośników kina. Drugi, krytykowany, oceniany bardzo krytycznie, zgromadził przed tablicą interaktywną większą grupę odbiorców. Mimo wszystko wygrywa komercja, szafowanie bohaterami.
   Ósmoklasiści nie płaczą zmusza do refleksji nad swoim życiem, nad tym, co w nim naprawdę ważne oraz nad swoim zdrowiem, o które trzeba dbać już teraz. Film o superbohaterach… cóż, przez dość długi czas nie wiedzieliśmy, o czym jest ten obraz. W pewnym momencie zrobiliśmy przerwę, by przez kilka minut wyjaśniać, o co chodzi. Rację miał Mel Gibson, który po obejrzeniu przygód Batmana i Supermana powiedział, że to pieniądze wyrzucone w błoto. Z jednym możemy się zgodzić – krytycy filmowy i my uważamy, że najlepiej wypadł w tym dziele Ben Affleck, czyli Batman.
   Dwa filmy, dwa światy, dwa systemy wartości. Zdecydowanie wybieramy kino budzące niepokój, aniżeli usilne próby łączenia w jednym obrazie dużą ilość postaci superbohaterów. Co nas w sumie obchodzi „walka” Marvela z DC?
Piotr Pałac


fot. Piotr Pałac