SP1 Aktualności Projekt TRZYMAJ FORMĘ – sałatki owocowe sobota, 21 lipca 2018
 

BIP SP1 Żary
 
Logo Librus
Od grosika do złotówki
Ekologia
E K O L O G I A
Dobra Szkoła
Międzyszkolny Konkurs Filmowy

album fotograficzny klasy 1a
EnglishBlog
Logo Etwinning
Logo wf z klasą
Zapraszamy
na naszego bloga
 szkoła promująca zdrowie
Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń
Logo SU SP1 Żary
Aktualności Samorządu Uczniowskiego
logo FAR
Odsłon : 7409602
Projekt TRZYMAJ FORMĘ – sałatki owocowe PDF Drukuj Email

   Uczniowie klas VI Szkoły Podstawowej nr 1 w Żarach brali udział w projekcie „Trzymaj formę” dotyczącym zdrowych nawyków żywieniowych. Dla utrwalenia znajomości piramidy żywnościowej oraz produktów, które zawierają najwięcej witamin, uczniowie w dniach 22-24.02.2017r. podczas zajęć technicznych zrobili sałatki owocowe. Odpowiednio przygotowani do pracy, z wielkim zaangażowaniem dzielnie kroili przyniesione do szkoły owoce: jabłka, gruszki, banany, winogrona, pomarańcze, kiwi, truskawki, ananasa oraz mandarynki.
   Po przyrządzeniu sałatki dzieci z wielkim apetytem przystąpiły do jej degustacji. Wszystkim bardzo smakowała - z pewnością dlatego, iż została własnoręcznie przez nie zrobiona.
Teresa Kamińska


fot. Teresa Kamińska