SP1 Aktualności Obóz Detektywistyczny w Szkole Podstawowej nr 1 w Żarach niedziela, 21 października 2018
 

 
Logo Librus


Szkoła kreatywnego myślenia i działania
Ekologia
E K O L O G I A
Dobra Szkoła
Międzyszkolny Konkurs Filmowy
album fotograficzny klasy 1a
EnglishBlog
 szkoła promująca zdrowie
Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń


ŚWIETLICA
logo FAR
Odsłon : 7558433
Obóz Detektywistyczny w Szkole Podstawowej nr 1 w Żarach PDF Drukuj Email

   W drugim tygodniu ferii zimowych (6-10.02.2017 r.), w SP 1 w Żarach odbył się Obóz Detektywistyczny, który był nagrodą w konkursie plastycznym organizowanym przez KPP Żary – „Twój wybór. Nasze bezpieczeństwo.”. Udział w obozie dla uczniów z JEDYNKI zapewniła Zuzanna Stachów (4c), która zajęła pierwsze miejsce wśród dzieci z żarskich podstawówek.
   Zajęcia odbywały się z udziałem zaproszonych gości: państwem Haliną i Bogdanem Madera z Centrum Popularyzacji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego we Wrocławiu, policjantami ruchu drogowego, Ratownikami WOPR, Strażą Pożarną, Policjantem z wydziału kryminalistyki, specjalistami do spraw uzależnień z poradni Profil.
   Przed szkołą pojawił się również ,,tajemniczy nieznajomy”, który częstował dzieci cukierkami. Zainscenizowano zatrzymanie ,,obcego”, później dzieci stworzyły jego obraz pamięciowy.
   W czasie trwania obozu uczestnicy zapoznali się z zagrożeniami czyhającymi w Internecie, zrozumieli też, że kilkugodzinne spędzanie czasu przed komputerem, tabletem, telefonem czy innym urządzeniem z dostępem do Internetu jest bardzo zgubne i niezwykle sprytnie kradnie ich cenny czas. Następnie uczniowie, podzieleni na grupy, pracowali nad plakatami związanymi z „Cyberprzemocą” - zabawa była niesamowita, a zgodna współpraca dała wspaniałe rezultaty.
   Uczestnicy przypomnieli sobie, jak bezpiecznie poruszać się na spacerach, poznali znaki drogowe, uczyli się podstaw pierwszej pomocy, poznali tajniki pracy policjanta kryminalnego – jak zbierać ślady pozostawione na miejscu zdarzenia, ściągać odciski palców, wzięli udział w grze detektywistycznej „Podchody z zagadkami”. Dużą przyjemność sprawiały dzieciom zabawy z chustą Klanza.
   Jednak największą atrakcją było zwiedzanie wozów strażackich oraz pokaz sprzętu policyjnego, który można było dotknąć i przymierzyć.
   W ostatnim dniu obozu wszyscy uczestnicy napisali krótki test sprawdzający wiedzę zdobytą podczas zajęć z całego tygodnia.
   Miłym akcentem na zakończenie były upominki, nagrody oraz ,,Certyfikaty Detektywa” dla wszystkich uczestników.
Patrycja Dudkiewicz i Katarzyna Sygutowskafot. Patrycja Dudkiewicz i Katarzyna Sygutowska