SP1 Aktualności Obóz Detektywistyczny w Szkole Podstawowej nr 1 w Żarach wtorek, 28 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 11028186

-------------------------------------

 BHP


Obóz Detektywistyczny w Szkole Podstawowej nr 1 w Żarach

   W drugim tygodniu ferii zimowych (6-10.02.2017 r.), w SP 1 w Żarach odbył się Obóz Detektywistyczny, który był nagrodą w konkursie plastycznym organizowanym przez KPP Żary – „Twój wybór. Nasze bezpieczeństwo.”. Udział w obozie dla uczniów z JEDYNKI zapewniła Zuzanna Stachów (4c), która zajęła pierwsze miejsce wśród dzieci z żarskich podstawówek.
   Zajęcia odbywały się z udziałem zaproszonych gości: państwem Haliną i Bogdanem Madera z Centrum Popularyzacji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego we Wrocławiu, policjantami ruchu drogowego, Ratownikami WOPR, Strażą Pożarną, Policjantem z wydziału kryminalistyki, specjalistami do spraw uzależnień z poradni Profil.
   Przed szkołą pojawił się również ,,tajemniczy nieznajomy”, który częstował dzieci cukierkami. Zainscenizowano zatrzymanie ,,obcego”, później dzieci stworzyły jego obraz pamięciowy.
   W czasie trwania obozu uczestnicy zapoznali się z zagrożeniami czyhającymi w Internecie, zrozumieli też, że kilkugodzinne spędzanie czasu przed komputerem, tabletem, telefonem czy innym urządzeniem z dostępem do Internetu jest bardzo zgubne i niezwykle sprytnie kradnie ich cenny czas. Następnie uczniowie, podzieleni na grupy, pracowali nad plakatami związanymi z „Cyberprzemocą” - zabawa była niesamowita, a zgodna współpraca dała wspaniałe rezultaty.
   Uczestnicy przypomnieli sobie, jak bezpiecznie poruszać się na spacerach, poznali znaki drogowe, uczyli się podstaw pierwszej pomocy, poznali tajniki pracy policjanta kryminalnego – jak zbierać ślady pozostawione na miejscu zdarzenia, ściągać odciski palców, wzięli udział w grze detektywistycznej „Podchody z zagadkami”. Dużą przyjemność sprawiały dzieciom zabawy z chustą Klanza.
   Jednak największą atrakcją było zwiedzanie wozów strażackich oraz pokaz sprzętu policyjnego, który można było dotknąć i przymierzyć.
   W ostatnim dniu obozu wszyscy uczestnicy napisali krótki test sprawdzający wiedzę zdobytą podczas zajęć z całego tygodnia.
   Miłym akcentem na zakończenie były upominki, nagrody oraz ,,Certyfikaty Detektywa” dla wszystkich uczestników.
Patrycja Dudkiewicz i Katarzyna Sygutowskafot. Patrycja Dudkiewicz i Katarzyna Sygutowska
 
STOPKA