SP1 Aktualności W Europie jeździmy bezpiecznie niedziela, 21 października 2018
 

 
Logo Librus


Szkoła kreatywnego myślenia i działania
Ekologia
E K O L O G I A
Dobra Szkoła
Międzyszkolny Konkurs Filmowy
album fotograficzny klasy 1a
EnglishBlog
 szkoła promująca zdrowie
Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń


ŚWIETLICA
logo FAR
Odsłon : 7557299
W Europie jeździmy bezpiecznie PDF Drukuj Email

   14 stycznia w Szkole Podstawowej w Tuplicach odbyły się eliminacje rejonowe XIV edycji Lubuskiego Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym „W Europie jeździmy bezpiecznie”. Konkurs organizowany jest przez Stowarzyszenie Na Rzecz Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Zielonej Górze, Wojewódzką Komendę Policji oraz Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim. Uczniowie w składzie: Wiktor Kelm - klasa IV, Igor Rybaczek - klasa V, Zosia Grzeszczuk - klasa VI reprezentowali Szkołę Podstawową nr 1 w Żarach. Uczestnicy rozpoczęli zawody od rozwiązywania testu składającego się z 20 pytań dotyczących przepisów ruchu drogowego, reguł obowiązujących przy poruszaniu się na skrzyżowaniach oraz zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Po zakończeniu rozwiązywania testu wszyscy zawodnicy przeszli na rowerowy tor przeszkód. Tutaj zmagali się kolejno: uczniowie klas IV - slalom, uczniowie kl. V - żmijka oraz uczniowie kl.VI - jazda wolna. Wbrew pozorom konkurencje nie były łatwe. Niestety, nie zakwalifikowaliśmy się do finału. Naszym reprezentantom bardzo dziękuję za włożony wkład pracy oraz za wolę walki.
Teresa Kamińska

fot. Teresa Kamińska