SP1 Aktualności W Europie jeździmy bezpiecznie niedziela, 22 lipca 2018
 

BIP SP1 Żary
 
Logo Librus
Od grosika do złotówki
Ekologia
E K O L O G I A
Dobra Szkoła
Międzyszkolny Konkurs Filmowy

album fotograficzny klasy 1a
EnglishBlog
Logo Etwinning
Logo wf z klasą
Zapraszamy
na naszego bloga
 szkoła promująca zdrowie
Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń
Logo SU SP1 Żary
Aktualności Samorządu Uczniowskiego
logo FAR
Odsłon : 7410168
W Europie jeździmy bezpiecznie PDF Drukuj Email

   14 stycznia w Szkole Podstawowej w Tuplicach odbyły się eliminacje rejonowe XIV edycji Lubuskiego Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym „W Europie jeździmy bezpiecznie”. Konkurs organizowany jest przez Stowarzyszenie Na Rzecz Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Zielonej Górze, Wojewódzką Komendę Policji oraz Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim. Uczniowie w składzie: Wiktor Kelm - klasa IV, Igor Rybaczek - klasa V, Zosia Grzeszczuk - klasa VI reprezentowali Szkołę Podstawową nr 1 w Żarach. Uczestnicy rozpoczęli zawody od rozwiązywania testu składającego się z 20 pytań dotyczących przepisów ruchu drogowego, reguł obowiązujących przy poruszaniu się na skrzyżowaniach oraz zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Po zakończeniu rozwiązywania testu wszyscy zawodnicy przeszli na rowerowy tor przeszkód. Tutaj zmagali się kolejno: uczniowie klas IV - slalom, uczniowie kl. V - żmijka oraz uczniowie kl.VI - jazda wolna. Wbrew pozorom konkurencje nie były łatwe. Niestety, nie zakwalifikowaliśmy się do finału. Naszym reprezentantom bardzo dziękuję za włożony wkład pracy oraz za wolę walki.
Teresa Kamińska

fot. Teresa Kamińska