SP1 Aktualności W Europie jeździmy bezpiecznie wtorek, 28 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 11025251

-------------------------------------

 BHP


W Europie jeździmy bezpiecznie

   14 stycznia w Szkole Podstawowej w Tuplicach odbyły się eliminacje rejonowe XIV edycji Lubuskiego Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym „W Europie jeździmy bezpiecznie”. Konkurs organizowany jest przez Stowarzyszenie Na Rzecz Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Zielonej Górze, Wojewódzką Komendę Policji oraz Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim. Uczniowie w składzie: Wiktor Kelm - klasa IV, Igor Rybaczek - klasa V, Zosia Grzeszczuk - klasa VI reprezentowali Szkołę Podstawową nr 1 w Żarach. Uczestnicy rozpoczęli zawody od rozwiązywania testu składającego się z 20 pytań dotyczących przepisów ruchu drogowego, reguł obowiązujących przy poruszaniu się na skrzyżowaniach oraz zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Po zakończeniu rozwiązywania testu wszyscy zawodnicy przeszli na rowerowy tor przeszkód. Tutaj zmagali się kolejno: uczniowie klas IV - slalom, uczniowie kl. V - żmijka oraz uczniowie kl.VI - jazda wolna. Wbrew pozorom konkurencje nie były łatwe. Niestety, nie zakwalifikowaliśmy się do finału. Naszym reprezentantom bardzo dziękuję za włożony wkład pracy oraz za wolę walki.
Teresa Kamińska

fot. Teresa Kamińska
 
STOPKA