SP1 Aktualności Współpraca ze szkołą podstawową w Wielkiej Brytanii poniedziałek, 27 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 11024137

-------------------------------------

 BHP


Współpraca ze szkołą podstawową w Wielkiej Brytanii

   W tym roku szkolnym nasza szkoła nawiązała współpracę ze szkołą podstawową The Willows C of E Primary School w Stratford-upon-Avon w Wielkiej Brytanii (http://www.willows.warwickshire.sch.uk). 

alt

   Do The Willows C of E Primary School uczęszcza 420 uczniów. Nazwa szkoły pochodzi od wielkiej wierzby, która rośnie na jej terenie. W Wielkiej Brytanii dzieci tradycyjnie noszą mundurki. Każda szkoła posiada swój charakterystyczny kolor oraz logo. Podopieczni z The Willows C of E Primary School mają zielone uniformy z żółtym emblematem szkoły.

alt

Dodatkowo przesłano nam krótką historię miasteczka Stratford-upon-Avon, które zostało założone w starożytności przez Rzymian. W tamtych czasach tereny obecnej Wielkiej Brytanii były częścią Imperium Rzymskiego. Jednak pomimo upływu lat nadal można napotkać starożytne pozostałości w Anglii.

alt

Warto również wspomnieć, że Stratford-upon-Avon jest miastem rodzinnym Williama Shakespeare’a, brytyjskiego dramaturga oraz poety, który jest uważany za jednego z najwybitniejszych pisarzy literatury angielskiej. Z okazji 400. rocznicy śmierci Szekspira dzieci przygotowały wystawę na temat jego życia i twórczości.

alt

Natomiast uczniowie klasy 5b przygotowali prezentację naszej szkoły dla swoich rówieśników ze szkoły w Stratford-upon-Avon:

 
Karolina Wojtiuk
 
STOPKA