SP1 Aktualności Współpraca ze szkołą podstawową w Wielkiej Brytanii czwartek, 13 grudnia 2018
 

 
Logo Librus
 


Szkoła kreatywnego myślenia i działania
Ekologia
E K O L O G I A
Dobra Szkoła
Międzyszkolny Konkurs Filmowy
album fotograficzny klasy 1a
EnglishBlog
Logo wf z klasą
Zapraszamy
na naszego bloga
 szkoła promująca zdrowie
Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń


ŚWIETLICA
logo FAR
Odsłon : 7669087
Współpraca ze szkołą podstawową w Wielkiej Brytanii PDF Drukuj Email

   W tym roku szkolnym nasza szkoła nawiązała współpracę ze szkołą podstawową The Willows C of E Primary School w Stratford-upon-Avon w Wielkiej Brytanii (http://www.willows.warwickshire.sch.uk). 

alt

   Do The Willows C of E Primary School uczęszcza 420 uczniów. Nazwa szkoły pochodzi od wielkiej wierzby, która rośnie na jej terenie. W Wielkiej Brytanii dzieci tradycyjnie noszą mundurki. Każda szkoła posiada swój charakterystyczny kolor oraz logo. Podopieczni z The Willows C of E Primary School mają zielone uniformy z żółtym emblematem szkoły.

alt

Dodatkowo przesłano nam krótką historię miasteczka Stratford-upon-Avon, które zostało założone w starożytności przez Rzymian. W tamtych czasach tereny obecnej Wielkiej Brytanii były częścią Imperium Rzymskiego. Jednak pomimo upływu lat nadal można napotkać starożytne pozostałości w Anglii.

alt

Warto również wspomnieć, że Stratford-upon-Avon jest miastem rodzinnym Williama Shakespeare’a, brytyjskiego dramaturga oraz poety, który jest uważany za jednego z najwybitniejszych pisarzy literatury angielskiej. Z okazji 400. rocznicy śmierci Szekspira dzieci przygotowały wystawę na temat jego życia i twórczości.

alt

Natomiast uczniowie klasy 5b przygotowali prezentację naszej szkoły dla swoich rówieśników ze szkoły w Stratford-upon-Avon:

 
Karolina Wojtiuk