SP1 Aktualności Żywa lekcja historii wtorek, 28 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 11028226

-------------------------------------

 BHP


Żywa lekcja historii

   W poniedziałek, 5 grudnia 2016 r. społeczność uczniowska kl. IV -VI uczestniczyła w żywej lekcji historii, którą w formie spektaklu Jak to Sobieski pod Wiedniem wojował zaprezentowała Agencja Widowisk Historycznych ARKONA z Torunia. Aktorzy w sposób przystępny, okraszony dowcipem przybliżyli uczniom najważniejsze daty i wydarzenia historyczne z XVI i XVII wieku ( od panowania Stefana Batorego do Jana III Sobieskiego).
   Widowisko zawierało scenki historyczne z udziałem publiczności, pokaz walki na szable Odsiecz wiedeńska, strojów i uzbrojenia (repliki). Dużą atrakcją dla uczniów był wystrzał z broni czarno prochowej- repliki pistoletu skałkowego z XVII w.
Bożena Masłowskafot. Julia Gruchot
 
STOPKA