SP1 Aktualności Żywa lekcja historii niedziela, 21 października 2018
 

 
Logo Librus


Szkoła kreatywnego myślenia i działania
Ekologia
E K O L O G I A
Dobra Szkoła
Międzyszkolny Konkurs Filmowy
album fotograficzny klasy 1a
EnglishBlog
 szkoła promująca zdrowie
Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń


ŚWIETLICA
logo FAR
Odsłon : 7558445
Żywa lekcja historii PDF Drukuj Email

   W poniedziałek, 5 grudnia 2016 r. społeczność uczniowska kl. IV -VI uczestniczyła w żywej lekcji historii, którą w formie spektaklu Jak to Sobieski pod Wiedniem wojował zaprezentowała Agencja Widowisk Historycznych ARKONA z Torunia. Aktorzy w sposób przystępny, okraszony dowcipem przybliżyli uczniom najważniejsze daty i wydarzenia historyczne z XVI i XVII wieku ( od panowania Stefana Batorego do Jana III Sobieskiego).
   Widowisko zawierało scenki historyczne z udziałem publiczności, pokaz walki na szable Odsiecz wiedeńska, strojów i uzbrojenia (repliki). Dużą atrakcją dla uczniów był wystrzał z broni czarno prochowej- repliki pistoletu skałkowego z XVII w.
Bożena Masłowskafot. Julia Gruchot