SP1 Aktualności Turniej szachowy 2016 niedziela, 19 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 10998971

-------------------------------------

 BHP
Turniej szachowy 2016

   Tegoroczny Szkolny Turniej Szachowy odbył się w 9 listopada w czytelni. Jego cele to między innymi: popularyzacja gry w szachy oraz wyłonienie reprezentacji szkoły na zawody powiatowe. Do rozgrywek zgłosiło się 14 zawodników z klas II – VI. Sama gra przebiegała w sportowej, choć chwilami emocjonującej atmosferze. Dwoje zawodników wycofało się z turnieju, o trzecie miejsce musiała być przeprowadzona dogrywka. Przebieg zawodów wsparła p. Alicja Drąg, stażystka. Wszyscy uczestnicy turnieju szkolnego otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.
   Ostatecznie w kategorii dziewcząt I miejsce zajęła Maria Bodnar, w kategorii chłopców kolejno miejsca zajęli: I – Błażej Dziewiński, II – Kamil Tomaszewski, III – Filip Kozik. Ta czwórka reprezentowała naszą szkołę na Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Lubskim Domu Kultury w Lubsku w dniu 16.11.2016 r. Na 9 startujących drużyn szkół podstawowych z całego powiatu żarskiego nasi uczniowie drużynowo zajęli bardzo wysokie III miejsce. Dla siebie jako zawodnicy zdobyli brązowe medale, a dla swojej szkoły – piękny puchar. Wielkie gratulacje!
Andrzej Woźniak


fot. Andrzej Woźniak
 
STOPKA