SP1 Aktualności Koło filmowe – spotkanie dziesiąte piątek, 24 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 11014143

-------------------------------------

 BHP


Koło filmowe – spotkanie dziesiąte

   W piątek 18 listopada 2016 r. blisko 30 osób zebrało się w sali 304b SP 1 w Żarach, by obejrzeć słynny film Mikołajek Laurenta Tirarda.
   Przypomnieliśmy sobie zagadnienie adaptacji filmowej, staraliśmy się porównać przygody Mikołajka oraz jego kolegów zawarte w serii książek autorstwa René Goscinny'ego (ilustracje: Jean-Jacques Sempé).
   Uśmialiśmy się do łez! Obawy przez ewentualnym rodzeństwem, potem miłość do niego, szkolne sprawy, na przykład zastępstwo, skarżenie, przekazywanie informacji w czasie lekcji oraz same postaci. W każdej klasie są: Mikołajek, Alcest. Euzebiusz, Rufus, Maksencjusz, Kleofas, Ananiasz… To chyba dlatego seria książek o tych urwisach cieszy się taką popularnością, mimo upływu lat oraz różnic między dawną i współczesną szkołą – nic się nie zmieniło.
   A za tydzień – historia chłopca, który dopiero po serii przygód zrozumiał, co to znaczy być człowiekiem.
Piotr Pałac


fot. Piotr Pałac
 
STOPKA