SP1 Aktualności Koło filmowe – spotkanie dziesiąte wtorek, 21 sierpnia 2018
 

BIP SP1 Żary
 
Logo Librus
Od grosika do złotówki
Ekologia
E K O L O G I A
Dobra Szkoła
Międzyszkolny Konkurs Filmowy

album fotograficzny klasy 1a
EnglishBlog
Logo Etwinning
Logo wf z klasą
Zapraszamy
na naszego bloga
 szkoła promująca zdrowie
Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń
Logo SU SP1 Żary
Aktualności Samorządu Uczniowskiego
logo FAR
Odsłon : 7456824
Koło filmowe – spotkanie dziesiąte PDF Drukuj Email

   W piątek 18 listopada 2016 r. blisko 30 osób zebrało się w sali 304b SP 1 w Żarach, by obejrzeć słynny film Mikołajek Laurenta Tirarda.
   Przypomnieliśmy sobie zagadnienie adaptacji filmowej, staraliśmy się porównać przygody Mikołajka oraz jego kolegów zawarte w serii książek autorstwa René Goscinny'ego (ilustracje: Jean-Jacques Sempé).
   Uśmialiśmy się do łez! Obawy przez ewentualnym rodzeństwem, potem miłość do niego, szkolne sprawy, na przykład zastępstwo, skarżenie, przekazywanie informacji w czasie lekcji oraz same postaci. W każdej klasie są: Mikołajek, Alcest. Euzebiusz, Rufus, Maksencjusz, Kleofas, Ananiasz… To chyba dlatego seria książek o tych urwisach cieszy się taką popularnością, mimo upływu lat oraz różnic między dawną i współczesną szkołą – nic się nie zmieniło.
   A za tydzień – historia chłopca, który dopiero po serii przygód zrozumiał, co to znaczy być człowiekiem.
Piotr Pałac


fot. Piotr Pałac