SP1 Aktualności HALLOWEEN niedziela, 21 października 2018
 

 
Logo Librus


Szkoła kreatywnego myślenia i działania
Ekologia
E K O L O G I A
Dobra Szkoła
Międzyszkolny Konkurs Filmowy
album fotograficzny klasy 1a
EnglishBlog
 szkoła promująca zdrowie
Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń


ŚWIETLICA
logo FAR
Odsłon : 7557267
HALLOWEEN PDF Drukuj Email

   Jednym z elementów kultury krajów anglojęzycznych jest Halloween. To święto obchodzone 31 października, głównie w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, ale mało kto wie, że wywodzi się z Irlandii. W tym dniu dzieci odwiedzają swoich sąsiadów. Przebrane w kostiumy, pukają do drzwi i wołają „Trick or Treat”. W zamian dostają cukierki. Tradycja tego zwyczaju wywodzi się z pogańskiego święta, w którym Celtowie żegnali lato i witali zimę. Obecnie Halloween to zabawy i przyjęcia kostiumowe, gdzie najwięcej uwagi skupia się na dekoracjach domów.
   U nas w szkole poznawaliśmy Halloween, rozbudowując słownictwo związane z tym świętem. Nauczyliśmy się piosenek, graliśmy w gry tradycyjne w klasie i na tablicy interaktywnej. Zajęcia dały wiele możliwości poznania kultury innych krajów oraz sprawdzenia znajomości słownictwa. Polecam gry na naszym blogu językowym: anglofani.blogspot.com
   W obchodach Halloween towarzyszyła nam maskotka z Hiszpanii, która obecnie gości w naszej szkole w ramach międzynarodowej wymiany maskotek. Możecie przeczytać straszną historyjkę, którą przygotowały klasy szóste w ramach lekcji o Halloween. Głównym bohaterem jest maskonur z Hiszpanii.
Izabela Mielniczek
Zdjęcie

Historyjka


Book titled 'A spooky story with Baba'Read this free book made on StoryJumper

Fotorelacja z zajęć języka angielskiego:
Prezentacja o Halloween: