SP1 Aktualności Kółko filmowe – spotkanie dziewiąte poniedziałek, 10 grudnia 2018
 

 
Logo Librus
 


Szkoła kreatywnego myślenia i działania
Ekologia
E K O L O G I A
Dobra Szkoła
Międzyszkolny Konkurs Filmowy
album fotograficzny klasy 1a
EnglishBlog
Logo wf z klasą
Zapraszamy
na naszego bloga
 szkoła promująca zdrowie
Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń


ŚWIETLICA
logo FAR
Odsłon : 7662155
Kółko filmowe – spotkanie dziewiąte PDF Drukuj Email

   W czwartek, 10 listopada 2016 r., bez mała czterdzieścioro uczniów klas 4-6 zebrało się w gabinecie 304b Szkoły Podstawowej nr 1 w Żarach, by obejrzeć na tablicy interaktywnej film Tima Burtona Charlie i fabryka czekolady (na podstawie genialnej powieści-lektury szkolnej Roalda Dahla).
   Z wielkim skupieniem oglądaliśmy ten obraz. Pan Wonka ukarał czworo dzieci, które znalazły w swoich czekoladach zaproszenie do jego fabryki. Żucie gumy, zadufanie w sobie, rozkazywanie dorosłym, obżarstwo, uwielbienie dla świata gier komputerowych i przemocy – to ich główne problemy. Tylko Charlie, biedny chłopiec, umiał docenić gościnę gospodarza i… nie chciał fabryki, ponieważ wolał zostać ze swoją rodziną. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że sam pan Wonka… Lecz nie zdradzajmy szczegółów. Kto ciekaw zakończenia, niech sięgnie po książkę, potem może obejrzeć film.
   Oryginalny, pełen kolorów i szaleństwa obraz Tima Burtona, muzyka Danny`ego Elfmana, wspaniała gra Johny`ego Deppa – nie ma lepszej zachęty. Ale najpierw książka!
   Od kilku tygodni (aż do marca) oglądamy w czasie koła filmowego ekranizacje wybranych lektur szkolnych.
Piotr Pałac


fot. Piotr Pałac