SP1 Aktualności Akcja Kronoland 2016 niedziela, 20 stycznia 2019
 

 

snow by jsnowfall
Logo Librus
 


Szkoła kreatywnego myślenia i działania
Ekologia
E K O L O G I A
Dobra Szkoła
Międzyszkolny Konkurs Filmowy
album fotograficzny klasy 1a
EnglishBlog
Logo wf z klasą
Zapraszamy
na naszego bloga
 szkoła promująca zdrowie
Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń


ŚWIETLICA
logo FAR
Odsłon : 7750492
Akcja Kronoland 2016 PDF Drukuj Email

   SWISS KRONO już po raz czwarty zainicjowała wspólne sadzenie drzewek na terenie Żar. W tym roku spółka zaprosiła do współpracy dzieci z Zespołu Szkół w Grabiku oraz Szkoły Podstawowej nr 1 w Żarach. 28 października pomiędzy obwodnicą a ogródkami działkowymi „Relaks” najmłodsi, przy wsparciu pracowników SWISS KRONO sp. z o. o. oraz działkowców, posadzili 250 drzewek.

  28 października 2016 r. klasa 6b wraz z wychowawczynią Joanną Naumik wzięła udział w czwartej edycji akcji „Posadź drzewko ze SWISS KRONO". Towarzyszyli nam uczniowie z Zespołu Szkół w Grabiku. Młodzież, korzystając ze wskazówek pracowników SWISS KRONO, leśniczego Pana Michała Szczepaniaka z Nadleśnictwa Lipinki oraz działkowców z Rodzinnych Ogrodów Relaks, sadziła dęby, klony, brzozy, buki, platany, katalpy i morwy w pasie mieszczącym się pomiędzy żarską obwodnicą a ogródkami działkowymi Relaks.

   Dla uczniów była to żywa i praktyczna lekcja przyrody. Był to czas zarówno integracji ze społecznością lokalną, jak również możliwość zrobienia czegoś dobrego dla miasta. Po czwartej edycji akcji Żary zyskały ponad 2000 nowych drzew i krzewów – dowiedzieliśmy się od pana Jarosława Masiny, Kierownika Działu Marketingu w SWISS KRONO.

   Na koniec spotkania dla wszystkich uczestników przygotowano poczęstunek. Mogliśmy się ogrzać przy ognisku i gorącej herbacie, a także wziąć udział w grach i konkursach przygotowanych przez organizatorów. Dzieci przeciągały linę oraz brały udział w konkurencjach sprawnościowych. Wygraliśmy 4 piłki do gier zespołowych, a także otrzymaliśmy 20 drzew iglastych, które upiększą teren naszej szkoły.
Joanna Naumik


fot. Joanna Naumik