SP1 Aktualności Kółko filmowe – spotkania szóste, siódme i ósme niedziela, 19 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 10999391

-------------------------------------

 BHP
Kółko filmowe – spotkania szóste, siódme i ósme

   W ostatnim czasie miłośnicy dziesiątej muzy uczestniczyli w trzech seansach filmowych. 20 października prawie czterdzieścioro uczniów obejrzało animowany film Odlot, 28 października rozpoczęliśmy kilkumiesięczną przygodę z ekranizacjami lektur szkolnych. Tego dnia zobaczyliśmy Księgę dżungli na podstawie książki Rudyarda Kiplinga. W spotkaniu wzięło udział dwadzieścia osób. 4 listopada 2016 r. byliśmy pilnymi uczniami w Akademii Pana Kleksa. Kultowy, odnowiony przez Telewizje Polską obraz Krzysztofa Gradowskiego zobaczyło ponad trzydzieścioro dzieci.
   W czasie tych spotkań dowiedzieliśmy się, jak powstawał film animowany w dawnych czasach, czym jest ekranizacja, jakie są cechy baśni.
   Odlot, porywająca historia przyjaźni starszego pana tęskniącego za zmarłą żoną i nieco otyłego chłopca-skauta, który pragnie być zauważony i kochany przez kogokolwiek, bardzo nam się spodobała. W życiu ważni są… koledzy, przyjaciele, to dzięki nim staje się ono bardziej znośne. Ulubiona scena według zebranych w gabinecie 304b? „Zając, ty świnio!”. Kto chce wiedzieć, o co chodzi, niech obejrzy!
   Księga dżungli na podstawie książki Rudyarda Kiplinga pod tym samym tytułem przeniosła nas w odległe i egzotyczne rejony świata. W tej opowieści człowiek i zwierzęta mogą żyć w symbiozie, nie muszą ze sobą walczyć.
   Akademia Pana Kleksa najbardziej spodobała się małym widzom. Niestandardowe zachowania najsłynniejszego baśniowego profesora, przechodzenie do bajek, czyli brak nudy – to interesuje młodych ludzi. Zaskakującym elementem zajęć koła był spontaniczny śpiew piosenki Dzik jest dziki.
   A w czwartek 10 listopada – podjemy trochę czekolady. Wszystko za sprawą pana Wonki…
Piotr Pałac


fot. Piotr Pałac
 
STOPKA