SP1 Aktualności „Supełki - nieoczekiwana zamiana miejsc” sobota, 16 lutego 2019
 

 

snow by jsnowfall
Logo Librus
 


Szkoła kreatywnego myślenia i działania
Logo Etwinning
Od grosika do złotówki
Ekologia
E K O L O G I A
Dobra Szkoła
Międzyszkolny Konkurs Filmowy
album fotograficzny klasy 1a
EnglishBlog
Logo wf z klasą
Zapraszamy
na naszego bloga
 szkoła promująca zdrowie
Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń


ŚWIETLICA
logo FAR
Odsłon : 7868855
„Supełki - nieoczekiwana zamiana miejsc” PDF Drukuj Email

   28.10.2016 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Żarach odbyły się spektakle profilaktyczne teatru „Grupa T” z Torunia zatytułowane: „Supełki – nieoczekiwana zamiana miejsc” dla młodszych dzieci oraz „Wielka ucieczka” dla klas IV-VI.

   Pierwszy spektakl poruszał problem szacunku wobec zwierząt, potrzeby empatii oraz opiekuńczej postawy wobec słabszych. Aktorzy chcieli pokazać młodym widzom, że te istoty, podobnie jak ludzie, odczuwają ból i emocje. Mają swoją osobowość i potrzeby.

   Kolejny spektakl - „Wielka ucieczka” - poruszał problem uzależnień od dopalaczy. Odwoływał się do asertywności i zdrowego stylu życia. Celem spektaklu było uświadomienie młodym odbiorcom, jakie konsekwencje niesie za sobą sięganie po używki. Przedstawienie uczyło, w jaki sposób odmawiać i wzmacniać w sobie postawę asertywną, a także gdzie szukać wsparcia w przypadku przezywania trudności.

   Dzieci były zafascynowane kolorowymi kostiumami aktorów, żywymi dialogami oraz oddziałującymi na wyobraźnię utworami muzycznymi.

   To artystyczne wydarzenie mogło być zrealizowane dzięki otrzymaniu przez szkołę środków z Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Żarach.
Aneta Kochanowicz


fot. Aneta Kochanowicz