SP1 Aktualności „Supełki - nieoczekiwana zamiana miejsc” niedziela, 26 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 11020173

-------------------------------------

 BHP


„Supełki - nieoczekiwana zamiana miejsc”

   28.10.2016 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Żarach odbyły się spektakle profilaktyczne teatru „Grupa T” z Torunia zatytułowane: „Supełki – nieoczekiwana zamiana miejsc” dla młodszych dzieci oraz „Wielka ucieczka” dla klas IV-VI.

   Pierwszy spektakl poruszał problem szacunku wobec zwierząt, potrzeby empatii oraz opiekuńczej postawy wobec słabszych. Aktorzy chcieli pokazać młodym widzom, że te istoty, podobnie jak ludzie, odczuwają ból i emocje. Mają swoją osobowość i potrzeby.

   Kolejny spektakl - „Wielka ucieczka” - poruszał problem uzależnień od dopalaczy. Odwoływał się do asertywności i zdrowego stylu życia. Celem spektaklu było uświadomienie młodym odbiorcom, jakie konsekwencje niesie za sobą sięganie po używki. Przedstawienie uczyło, w jaki sposób odmawiać i wzmacniać w sobie postawę asertywną, a także gdzie szukać wsparcia w przypadku przezywania trudności.

   Dzieci były zafascynowane kolorowymi kostiumami aktorów, żywymi dialogami oraz oddziałującymi na wyobraźnię utworami muzycznymi.

   To artystyczne wydarzenie mogło być zrealizowane dzięki otrzymaniu przez szkołę środków z Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Żarach.
Aneta Kochanowicz


fot. Aneta Kochanowicz
 
STOPKA