SP1 Aktualności Kółko filmowe – spotkanie piąte sobota, 16 lutego 2019
 

 

snow by jsnowfall
Logo Librus
 


Szkoła kreatywnego myślenia i działania
Logo Etwinning
Od grosika do złotówki
Ekologia
E K O L O G I A
Dobra Szkoła
Międzyszkolny Konkurs Filmowy
album fotograficzny klasy 1a
EnglishBlog
Logo wf z klasą
Zapraszamy
na naszego bloga
 szkoła promująca zdrowie
Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń


ŚWIETLICA
logo FAR
Odsłon : 7869055
Kółko filmowe – spotkanie piąte PDF Drukuj Email

   W piątek, 14 października 2016 r., ponad trzydzieścioro uczniów zasiadło przed tablicą interaktywną w gab. 304b SP 1 w Żarach, by obejrzeć film E.T. w reżyserii Stevena Spielberga. To już trzecie spotkanie z tym twórcą.
   Przed projekcją omówiliśmy cechy filmu s.f., porozmawialiśmy też chwilę o Kosmosie – odległościach, jego ogromie, gwiazdach i ich świetle na nocnym niebie, prawdopodobieństwie istnienia życia pozaziemskiego. Nawet jeśli jest gdzieś jakaś cywilizacja lub inne formy życia – problemem staje się odległość. Obecnie nie dysponujemy napędem, który pozwoliłby przemieszczać się w przestrzeni kosmicznej szybko i na znaczne odległości. Układ Słoneczny, kojarzony jako uporządkowany zbiór planet, w rzeczywistości tak nie wygląda, a na dotarcie do Neptuna czy granicy układu – potrzeba kilkudziesięciu lat.
   Film – niezwykle ciepły, rodzinny, pełen humoru i przygód – bardzo podobał się zebranym.
   Zainteresowanym dorosłym polecam książkę - starą, lecz wciąż bardzo cenioną - ze słynnej serii PIW "+-nieskończoność" Hoimara von Ditfurtha pt. "Dzieci wszechświata". Po ciężkawym wstępie robi się ciekawie, można pogłębić wiedzę o otaczającym nas Kosmosie (wciąż do kupienia na różnych stronach za niewielką sumę).
   Zdjęcia okładki książki i plakatu filmu - z zasobów Internetu.
Piotr Pałac


fot. Piotr Pałac