SP1 Aktualności „Książka to dopiero początek…” niedziela, 21 października 2018
 

 
Logo Librus


Szkoła kreatywnego myślenia i działania
Ekologia
E K O L O G I A
Dobra Szkoła
Międzyszkolny Konkurs Filmowy
album fotograficzny klasy 1a
EnglishBlog
 szkoła promująca zdrowie
Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń


ŚWIETLICA
logo FAR
Odsłon : 7557303
„Książka to dopiero początek…” PDF Drukuj Email
    „Książka to dopiero początek…” to hasło tegorocznego Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Celem tego święta jest zwrócenie uwagi na znaczenie bibliotek w edukacji, promocja i podniesienie rangi biblioteki w środowisku szkolnym oraz zbliżenie uczniów do biblioteki i książki.
   Jednym z priorytetów polityki oświatowej w roku szkolnym 2016/2017 jest propagowanie czytelnictwa. To bardzo ważny aspekt nauczania. Czytanie książek, czasopism wpływa na rozwój każdego człowieka.
   Z tej okazji uczniowie, nauczyciele i rodzice przygotowali piękne, kolorowe, pomysłowe liście z hasłami promującymi czytelnictwo, zachęcającymi do czytania książek i czasopism oraz korzystania z biblioteki (patrz zdjęcia). Wszystkie prace zostały wyeksponowane na wystawie w holu szkoły. Nadały one trochę jesiennego nastroju i, mam nadzieję, wpłyną na rozwój czytelnictwa w naszej szkole.
Dziękuję wszystkim za zaangażowanie w tę akcję!
Jolanta Koch

fot. Jolanta Koch